logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Rynek usług pocztowych i kurierskich w Polsce i Europie 2017

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2017-09-18

Data zakończenia: 2017-09-18

Miejsce konferencji: Warszawa, Hotel Courtyard by Marriott, ul. Żwirki i Wigury 1

Organizator: Adventure Consulting Sp. z o.o.

Już po raz trzynasty przedstawiciele największych operatorów pocztowych, firm kurierskich, kolporterskich, dystrybucyjnych oraz e-commerce z Polski i Europy spotkają się na corocznej międzynarodowej konferencji "Rynek usług pocztowych i kurierskich w Polsce i Europie 2017", która odbędzie się 18 września 2017 r. w Warszawie.

 


 

Honorowy Patronat nad konferencją sprawują: Minister Infrastruktury i Budownictwa Pan Andrzej Adamczyk oraz Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Pan Marcin Cichy.
Partnerami konferencji są m.in.: Poczta Polska, Bank Pocztowy, PWPW oraz WRH Global.
Patronat nad konferencją sprawuje Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB.

Konferencję otworzy wystąpienie przedstawiciela kierownictwa Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, który przedstawi strategię rządu względem rynku pocztowego i kurierskiego.
Sytuację na rynku listów i paczek w Polsce na podstawie najnowszych danych UKE omówi Karol Krzywicki, Zastępca Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Prezes Zarządu Poczty Polskiej S.A. Przemysław Sypniewski przedstawi nową strategię rozwoju operatora narodowego na lata 2017-2021, nowe kierunki rozwoju i nowe usługi w ofercie Poczty Polskiej.
Przedstawiciel Zarządu Banku Pocztowego S.A. przedstawi nową strategię rozwoju Banku, innowacyjną platformę internetową usług bankowych EnveloBank oraz nowe usługi bankowe i finansowe wdrażane w sieci placówek Poczty Polskiej.
Gość specjalny konferencji – Oleksandr Pertsovskyi (Pierwszy Zastępca Dyrektora Generalnego UkrPoshty – Poczty Ukraińskiej) – zarządzający siecią ponad 11 tys. placówek pocztowych, mówić będzie o wyzwaniach transformacji UkrPoshty oraz znaczeniu Ukrainy w budowie nowego Jedwabnego Szlaku łączącego Chiny z Europą.
Kolejny gość z zagranicy – Michael Lierow, Partner w firmie doradczej Oliver Wyman z Niemiec, pracującej dla liderów rynku usług pocztowych i kurierskich w Europie, omówi strategie rozwoju, nowe źródła przychodów i nowe usługi w ofercie europejskich operatorów pocztowych i kurierskich.
W trakcie międzynarodowego panelu przedstawiciele operatorów pocztowych z Europy Centralnej (m.in. z Polski, Ukrainy, Węgier, Słowacji i Niemiec), czołowych firm kurierskich oraz eksperci dyskutować będą o tym czy Europa Centralna ma szansę stać się głównym hubem logistycznym dla cross-border eCommerce na kierunku Wschód-Zachód. Zastanowią się, jak dynamiczny rozwój dostaw transgranicznych wpłynie na lokalne i regionalne rynki, czy jest szansą na wzmocnienie potencjału krajowych operatorów pocztowych i kurierskich czy zagrożeniem dla ich bytu, czy liderzy eCommerce będą współpracować z lokalnymi i regionalnymi dostawcami czy też będą dążyć do przejęcia kontroli nad logistyką dostaw. Ponadto zastanowią się jak rewolucja geograficzna, biznesowa i technologiczna wpływa na modele biznesowe, rynek i działalność operatorów pocztowych i kurierskich.

Rozwój dostaw transgranicznych, automatyzacja, konkurencja ze strony e-biznesu i rosnące oczekiwania e-klientów wymuszają myślenie o nowych modelach biznesowych i innowacyjnych usługach operatorów kurierskich. Eksperci z renomowanych firm doradczych przeanalizują wyzwania biznesowe i logistyczne, jakie stoją przed firmami kurierskimi i zaproponują rozwiązania.
W części technologicznej konferencji przedstawione zostaną główne trendy i innowacje technologiczne w biznesie pocztowym i paczkowym na świecie, m.in. innowacje w zakresie automatyzacji procesów logistycznych (sortowanie, konfekcjonowanie, magazynowanie), innowacyjne rozwiązania wyzwań ostatniej mili i obsługi zwrotów oraz zastosowanie rozwiązań internetu rzeczy w logistyce dostaw.

W konferencji weźmie udział blisko 100 menadżerów z Polski i Europy reprezentujących ponad 30 przedsiębiorstw z sektora pocztowego, kurierskiego, marketingu bezpośredniego, kolporterskiego, dystrybucyjnego, e-commerce, a także producenci i dostawcy rozwiązań dla operatorów pocztowych i kurierskich, najwięksi masowi nadawcy oraz reprezentanci sektora doradczego.

Konferencja będzie tłumaczona symultanicznie na język polski i angielski.

Szczegółowe informacje o konferencji znajdą Państwo na stronie: www.adventure.pl

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DRAGONY mają pracować w PKP CARGO

DRAGONY mają pracować w PKP CARGO

PKP CARGO S.A. i Newag S.A. podpisały list intencyjny w sprawie zakupu lokomotyw DRAGON 2....

Biało-czerwone lokomotywy PKP Intercity już na torach

Biało-czerwone lokomotywy PKP Intercity już na torach

Na tory wyjechały już pierwsze lokomotywy PKP Intercity ozdobione okolicznościową, biało-czerwoną grafiką. W ten sposób...

Pierwszy na świecie autobus elektryczny do poboru krwi

Pierwszy na świecie autobus elektryczny do poboru krwi

Unikatowy na skalę światową autobus elektryczny do poboru krwi - Solaris Urbino 8,9 LE electric...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj