Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Logistyka, a języki obce

Logistyka, a języki obce 5 lata 6 miesiąc temu #9244

  • DamianP
  • DamianP Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Dzień dobry,
Moją pasją są języki obce (szczególnie orientalne), w tym roku postanowiłem rozpocząć studia logistyczne.
Wiadomo, że w Polsce najbardziej przydaje się w branży TSL język niemiecki/ rosyjski + angielski oraz języki skandynawskie (i po części też inne języki europejskie).
Co z jękami orientalnymi takimi jak turecki, chiński, indonezyjski ? Większość współpracy Polski z takimi krajami stanowi wymiana handlowa (transportowanie towarów, czyli sedno logistyki).
Czy są takie miejsca pracy wymagające połączenia wiedzy logistycznej i języków orientalnych (szczególnie interesuje mnie sytuacja na Opolszczyźnie i Aglomeracji Śląskiej), jest dużo takich ofert, czy w przyszłości zapotrzebowanie na takich fachowców będzie rosło?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logistyka, a języki obce 5 lata 6 miesiąc temu #9263

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

wg mnie raczej trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Najczęściej komunikacja w międzynarodowej wymianie handlowej jest prowadzona w jęz. angielskim i pracodawcy najczęściej rekrutują specjalistów biegle operujących tym językiem. Niewykluczone, że w bliższej lub dalszej przyszłości popyt na pracowników ze znajomością zwłaszcza jęz. chińskiego (mandaryńskiego) może rosnąć. Warto przejrzeć obecne oferty pracy na popularnych serwisach pośredniczących w rekrutacjach, to powinno ułatwić Panu podjęcie decyzji.

Życzę powodzenia i pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logistyka, a języki obce 5 lata 6 miesiąc temu #9268

  • dorota1
  • dorota1 Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 6
  • Oklaski: 0
wg mnie nie ma sensu uczyć się tureckiego czy indonezyjskiego bo bez problemu porozumiesz się w języku angielskim czy francuskim
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logistyka, a języki obce 4 lata 8 miesiąc temu #9711

  • sloninka
  • sloninka Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Nnajważniejsze jest aby znać język angielski na wysokim poziomie - większość się nim posługuje, można też znać niemiecki czy francuski. Uczenie się mało popularnych języków na niewiele się przyda.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logistyka, a języki obce 4 lata 8 miesiąc temu #9712

  • jenna
  • jenna Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Moim zdaniem jeśli pasjonujesz się nauką języków orientalnych to nie rezygnuj z tego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logistyka, a języki obce 4 lata 8 miesiąc temu #9713

  • Yotez
  • Yotez Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Uważam, że jeśli chodzi o TSL to język francuski jest warty uwagi. Komentarz ten opieram na doświadczeniach własnych oraz kolegów z branży. W przypadku chińskiego - tu uważam, że warto bez względu na karierę na rynku TSL. Uważam, że znajomość reszty języków poza angielskim, francuskim oraz niemieckim jest oczywiście świetną kompetencją jednakże, nie jest obligatoryjne w rozwoju kariery TSL.
PS. Zazdroszczę pasji oraz predyspozycji do nauki języków orientalnych.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.102 s.