Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Logistyka, a języki obce

Logistyka, a języki obce 4 lata 8 miesiąc temu #9728

  • Szofer
  • Szofer Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
A ja ze swojej strony powiem tylko tyle, że języki obce przydają się w branży TSL i to bardzo. Nie da się ukryć, że komunikacja w jęz. angielskim to nadal podstawa na poziomie europejskim. Pragnę zwrócić uwagę, że angielski mimo "najbardziej wpływowego"? języka na świecie i najczęściej wybieranego do nauki jako "język obcy" w zestawieniu osób nim się posługującym stoi bodajże na 3 lub 4 miejscy na świecie. Najwięcej ludzi używa języka mandaryńskiego i hiszpańskiego więc nie wierzę w to, że ich nauka może stać się nie przydatna.

Sprawne władanie językiem (poza ang.niem.czy fr.) na pewno może zaowocować pewnym stanowiskiem pracy czy utrzymaniu dobrych relacji partnerskich pomiędzy przedsiębiorstwami.

A jeszcze co do jęz.orientalnych.....zwróćcie uwagę jakich prób dokonuje się teraz w transporcie międzykontynentalnym. Mam tu na myśli transport drogowy między Chinami a Europą bazujący na karnecie TIR. Swego czasu Rosjanie skarżyli się na problemy w komunikacji z Chińczykami, a Ci wymyślali bariery typu: "kierowca powinien posługiwać się jęz.chińskim".... Na obecnym etapie holenderscy przewoźnicy rozpoczęli współpracę z Pakistanem aby kontenery morskie m.in. w porcie Karaczi przeładować na statki i przez Kanał Sueski dostarczyć je do Rotterdamu.

Węższa specjalizacja językowa ma zawsze swoje plusy i minusy.
"Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logistyka, a języki obce 4 lata 2 miesiąc temu #9965

  • Jakyu130
  • Jakyu130 Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 1
  • Oklaski: 2
Fakt język angielski, niemiecki, rosyjski, francuski i języki skandynawskie najczęściej pojawiają się w ofertach pracy ale języki orientalne czy np język hiszpański może otworzyć drogę do ofert skierowanych na wschodnią część Azji czy Ameryki Południowej więc moim zdaniem warto uczyć się niszowych języków w branży logistycznej
If you think something is stupid, but it works it isn't so stupid.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logistyka, a języki obce 4 lata 1 miesiąc temu #10008

  • Anitka0
  • Anitka0 Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
język angielski obowiązkowo, chyba że zaczynasz i jesteś na jakimś niskim stanowisku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logistyka, a języki obce 4 lata 1 miesiąc temu #10030

  • Jo.ann
  • Jo.ann Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Posiadanie umiejętności jakby nie było niszowych zawsze działa na twoją korzyść. Stanowisz wąską grupę specjalistów, a nawet jeśli nie przyda Ci się w pracy na pewno zwróci uwagę rekruterów. To zawsze przewaga nad pozostałymi kandydatami znającymi wyłącznie klasycznie angielski,niemiecki czy francuski. Nie raz komunikacja w ojczystym języku rozmówcy wpływa na twoją korzyść. zostaniesz zapamiętana no i możesz tym samym liczyć na lepszą współpracę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logistyka, a języki obce 2 lata 11 miesiąc temu #10554

  • Szofer
  • Szofer Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
Witam, i o zdrowie pytam. Apropos języków obcych...
Ja w zasadzie kieruję pytanie stricte do Sz.P. Lukasza - administratora forum.
Mianowicie chciałbym zapytać czy można liczyć na...a w zasadzie czy posiada Pan taką informację - czy książka z Biblioteki Logistyka pt. "Моя логистика. Русский язык для логистов. Język rosyjski dla logistyków" będzie w najbliższym czasie/lub w ogóle dostępna w tradycyjnej wersji, w wydaniu drukowanym ?

Jestem bardzo ciekaw gdyż całkiem niedawno zakupiłem w papierowej formie "My logistics" i wybitnie mi odpowiada taka pozycja. Jako, że zacząłem się rozwijać - rosyjska wersja językowa również byłaby przydatna.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam, zdrowia życzę
"Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia"
Ostatnio zmieniany: 2 lata 11 miesiąc temu przez Szofer.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Logistyka, a języki obce 2 lata 11 miesiąc temu #10555

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

uprzejmie informuję, że w najbliższym czasie nie przewidujemy wznowienia książki pt. "Моя логистика. Русский язык для логистов. Język rosyjski dla logistyków" w wersji drukowanej.

Książka jest natomiast ciągle dostępna jako e-book na naszej platformie e-bit.edu.pl.

Również życzę zdrowia!
Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Czas generowania strony: 0.106 s.