Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 1 osobowa spedycja-jaką formę działalności wybrać?

1 osobowa spedycja-jaką formę działalności wybrać? 3 lata 11 miesiąc temu #10118

Witam rodzinę branży TSL :) Mam małe pytanko, od jakiegoś czasu noszę się zamiarem opuszczenia swojego korpo i zacząć działać w spedycji w swoim biznesie. Jaką formę działalności polecacie dla 1 osobowej spedycji ? Dodam, że w przyszłości będę chciał rozbudować działalność (jak oczywiście wszystko będzie szło dobrze) i chciałbym tak wybrać, żeby potem nie było zbyt dużych problemów z przekształceniem działalności.Mam duże doświadczenie w spedycji, jednak właściwie żadne w prowadzeniu firmy, dlatego pytanie kieruję do bardziej doświadczonych właścicieli (bo każdy w końcu od czegoś zaczynał).
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

1 osobowa spedycja-jaką formę działalności wybrać? 3 lata 11 miesiąc temu #10138

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

Rozpoczynając własną działalność, wielu przedsiębiorców wybiera formę jednoosobowej działalności gospodarczej. Przedsiębiorca prowadzący działalność w formie jednoosobowej może następnie przekształcić ją w jednoosobową spółkę kapitałową.
Działalność prowadzona np. w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiąże się z koniecznością dopełnienia większej liczby obowiązków i trzeba ponieść dużo wyższe koszty już na samym początku działalności, ale niesie ze sobą szereg korzyści.
Szereg użytecznych informacji na ten temat można znaleźć np. w serwisie Biznes.gov.pl

Pozdrawiam
ŁP
Ostatnio zmieniany: 3 lata 11 miesiąc temu przez Lukasz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.081 s.