Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Specjalista ds. logistyki - rodzaje tego zawodu

Specjalista ds. logistyki - rodzaje tego zawodu 6 lata 2 miesiąc temu #8891

  • kamcio
  • kamcio Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Witam,
mam pytanie odnośnie zawodu "specjalista ds. logistyki" - a dokładniej o rodzaje i krótki, jednozdaniowy opis obowiązków. Często w ogłoszeniach o pracę jest nagłówek "specjalista ds. logistyki", a później firmy przydzielają pracownikom np. planowanie transportu, a z kolei inni trudnią się sprawami dystrybucji, zaopatrzenia. Będę wdzięczny, bo kończę studia i chciałbym wybrać sobie jedną specjalizację w jej kierunku bardziej się edukować.

Będę wdzięczny za udział w dyskusji i pomoc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Specjalista ds. logistyki - rodzaje tego zawodu 6 lata 1 miesiąc temu #8924

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

mam wrażenie, że trudno w ten sposób, czyli w jednym zdaniu, opisać obowiązki jakie zostaną przydzielone pracownikowi, specjaliście ds. logistyki w firmie. Bardzo wiele zależy od typu przedsiębiorstwa, jego struktury organizacyjnej, formy prawnej działalności, a nawet lokalizacji. W największym uproszczeniu - zapewne można wyróżnić 2 podstawowe typy: logistyka projektanta i logistyka ds. bieżących.
Logistyk projektant to osoba, która potrafi przeprowadzić analizę danego systemu logistycznego i na tej podstawie opracować propozycję zmian, mających na celu optymalizację tego systemu. Logistyk ds. bieżących, w zależności od typu przedsiębiorstwa może odpowiadać np. za: zaopatrzenie, planowanie procesu produkcyjnego, dystrybucję, transport i komunikację, przy uwzględnieniu minimalizacji kosztów tych procesów.
Specjaliści ds. logistyki powinni znaleźć zatrudnienie w zasadzie w każdej dziedzinie gospodarki, a zwłaszcza w sektorze handlowym, usługowym i produkcyjnym.
Wybór specjalizacji należy jednak do Pana.

Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.139 s.