Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Dopuszczalna ilość błędów.

Dopuszczalna ilość błędów. 5 lata 1 miesiąc temu #9569

  • Gajson
  • Gajson Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Witam
Szukam informacji, porady; czy są jakieś normy lub inne parametry które określają dopuszczalna ilość błędów (pomyłek) w magazynie dystrybucyjnym.
Lub czy ktoś robił albo wie o opracowaniach które by poruszały ten temat.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dopuszczalna ilość błędów. 5 lata 4 tygodni temu #9579

  • Marchewa
  • Marchewa Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 19
  • Oklaski: 0
Moim zdaniem ilość dopuszczalnych powinna być nałożona przez osoby odpowiedzialne za magazyn. Należałoby zmierzyć pewien okres czasu, sprawdzić ilość wysyłanych towarów (palet,paczek ?), ilość pomyłek w tym okresie, średnią itp. i na podstawie tych danych okreśłić jaka jest dopuszczalna ilość pomyłek. Przynajmniej u siebie w magazynie tak zrobiłem. Nie wiem czy istnieje literautra, któa odpowie na to pytanie ponieważ do każdego tematu trzeba podejść indywidualnie, w zależnośći od charakteru wysyłanych dóbr. Tam gdzie będą w większościowo zaangażowani ludzie bez wsparcia systemów pomyłek będzie na pewno więcej niż w magazynie, który jest w "jakimś" stopniu zautomatyzowany.Są sytuację gdzie wysyłane są pełne palety a są sytuacje gdzie są wysyłane tzw. mixy paletowe wszystko trzeba wziąć pod uwagę. Ale to tylko moje zdanie. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 4 tygodni temu przez Marchewa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dopuszczalna ilość błędów. 5 lata 4 tygodni temu #9580

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

myślę, że wiele zależy od tego o jaki typ błędów, pomyłek Pan pyta. Chyba stosunkowo najłatwiej wskazać można badania nt. błędów w procesie kompletacji. Jeśli we wskazanym przez Pana magazynie jest prowadzona kompletacja, to warto zapoznać się z artykułem Ewy KULIŃSKIEJ i Moniki ODLANICKIEJ-POCZOBUTT, pt. IDENTYFIKACJA BŁĘDÓW W PROCESIE KOMPLETACJI - CASE STUDY i z innymi artykułami nt. procesów kompletacji, indeksowanymi przez Google Scholar. Warto je przejrzeć i zwrócić uwagę na zgromadzoną w nich bibliografię. To zdecydowanie powinno ułatwić poszukiwanie dalszych źródeł informacji.

Pozdrawiam
ŁP
Ostatnio zmieniany: 5 lata 4 tygodni temu przez Lukasz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.098 s.