Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Kurs Transedu

Kurs Transedu 3 lata 1 miesiąc temu #10442

  • adrian10
  • adrian10 Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Oklaski: 0
Witam mam takie pytanie dotyczące kursów transedu. Nasza uczelnia niedługo będzie przystępować do kursów i mam dylemat dotyczący wyboru jednego z nich. Mamy możliwość wyboru jednego z 4 kursów (Transport drogowy, Spedycja, Magazyn, Manager w branży TSL). Interesują mnie 2 z nich - spedycja i manager w branży TSL, lecz na chwile obecną można przystąpić do jednego. Który daje lepsze perspektywy zawodowe - na dzisiejsze i przyszłe czasy? Realizował ktoś z Was jakiś z nich?

Dodatkowo są może jakieś wartościowe i bezpłatne kursy/szkolenia podnoszące kwalifikacje (lub wiążące się z niedużymi opłatami). Dodam, że jestem początkującym w tym obszarze i chciałbym zrobić jakieś certyfikaty lub coś w deseń.
Ostatnio zmieniany: 3 lata 1 miesiąc temu przez Lukasz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kurs Transedu 3 lata 1 miesiąc temu #10445

  • Szofer
  • Szofer Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
Jeżeli już masz wybierać z tych dwóch to na start kurs managera raczej za wiele Ci nie da w perspektywie pracy zawodowej - takie jest moje zdanie. owszem zdobędziesz wiedzę zgodną z tytułem kursu ale managerów po kursach z transa raczej nikt nie zatrudnia. Managerem stajesz się jeżeli znasz podstawy całej branży i jej sektorów, masz dobre wykształcenie kierunkowe i predyspozycje personalne adekwatne do kadry kierowniczej, a ponadto i przede wszystkim posiadasz jakieś min, 5- letnie doświadczenie w branży TSL, zarządzaniu zespołem i to wszystko poparte sukcesami. Także moje subiektywne zdanie jest takie, że jeśli zrobisz kurs managera to pomoże Ci to w określeniu i pracowaniu nad umiejętnościami (w tym miękkimi), które zaowocują w przyszłości możliwością pracy na kierowniczym stanowisku. Teraz na początku....ja tego nie widzę osobiście.

Jeżeli zrobisz kurs ze spedycji na pewno poznasz, a raczej utrwalisz podstawy funkcjonowania przedsiębiorstw spedycyjnych, obowiązków spedytora i przepisów handlowych czy warunków dostaw. Więc to raczej bardziej się przyda jeśli chciałbyś zacząć pracę w TSL. Od siebie dodam, że na spedycji w tej chwili wykształcenie kierunkowe jest tylko jednym z plusów. Przyjmują ludzi ze wsząd, którzy po prostu chcą pracować w biurze. Na logistyka bądź specjalistę ds.logistyki nakłada się już więcej wiedzy branżowej dlatego od spedytora moim zdaniem łatwiej zacząć przygodę z logistyką czy ogólnie naszą branżą.

A jeżeli chodzi o inne kursy to na pewno niedługo kolega, administrator "Lukasz" zaznajomi Cię z ofertą, którą posiadają.

PS Aha...i pamiętaj o tym egzaminie jakimś końcowym i wydaniu certyfikatu bo z tego co pamiętam to dostęp do tych kursów jest z poziomu 0 - czyli każdy może się z nim zaznajomić i chyba rozwiązać jakiś test online....

Pozdrawiam
"Szeroko pojęty TRANSPORT - to część mojego życia"
Ostatnio zmieniany: 3 lata 1 miesiąc temu przez Szofer.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kurs Transedu 3 lata 3 tygodni temu #10459

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

myślę, że trudno się nie zgodzić z opiniami zaprezentowanymi przez użytkownika "Szofer" na temat wspomnianych kursów i szans na znalezienie zatrudnienia, bezpośrednio po ich zakończeniu.

Z ofertą szkoleniową naszej grupy wydawniczej "Media Logistyka" można się natomiast zapoznać na platformie e-bit.edu.pl

Pozdrawiam
ŁP
Ostatnio zmieniany: 3 lata 3 tygodni temu przez Lukasz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.131 s.