Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przeanalizowanie tras

Przeanalizowanie tras 4 lata 3 miesiąc temu #9899

  • WiciuWW
  • WiciuWW Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Cześć! (Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jeśli nie to proszę o przeniesienie)

Otóż dostałem zadanie na przedmiocie "Logistyka Międzynarodowa" na Uniwersytecie Ekonomicznym, które ma polegać na tym, żebym wybrał na najekonomiczniejszy, relatywnie najszybszy i jak najmniej zawodny sposób transportu.

Moim zadaniem jest pisać do firm logistycznych z prośbą o kalkulacje kosztów, pytanie o długość dostawy oraz najpotrzebniejsze dokumenty. Czekam od tygodnia na odpowiedź od sześciu firm i zero odzewu. Jestem trochę zrezygnowany, więc postanowiłem szukać pomocy na forum.
Jak już wspomniałem moim zadaniem jest uzyskać orientacyjny koszt, czas i potrzebne dokumenty na transporty:
Wrocław-Istambuł - 10 kontenerów paneli LCD,
Nowy Jork - Częstochowa - 20 ton zwojów stali.

Proszę o pomoc, bądź chociaż wskazówki. Jak się uporać w telegraficznym skrócie. Szukałem nawet na własną rękę kalkulacji, ale niestety ceny za fracht morski są bardzo ogólne i ciężko mi znaleźć zasady przewozu paneli LCD w kontenerach oraz zasady przewozu stali.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Przeanalizowanie tras 4 lata 3 miesiąc temu #9907

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

wbrew pozorom zadanie nie należy do najłatwiejszych. Szczerze mówiąc, może być kłopot z uzyskaniem kalkulacji kosztów i pozostałych elementów oferty za strony firm spedycyjnych na potrzeby zadania uniwersyteckiego. Bez nadziei na pozyskanie zlecenia komercyjnego, w takiej firmie po prostu nie będzie na to czasu.
Może warto spróbować wykonać samodzielnie taką kalkulację przy pomocy dostępnych w Internecie kalkulatorów frachtów morskich i innych kosztów transportu?

Życzę powodzenia i pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.101 s.