logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

IC Mobile Navigator z możliwością zakupu biletów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Możliwość zakupu biletów, atrakcyjniejszy wygląd oraz intuicyjna nawigacja to cechy nowej wersji bezpłatnej aplikacji PKP Intercity - IC Mobile Navigator.

   Od 2 marca br. pasażerowie mogą korzystać z nowej wersji aplikacji IC Mobile Navigator. Nowością jest możliwość zakupu biletów na wszystkie bezpośrednie połączenia krajowe PKP Intercity, w tym również na pociągi Express InterCity Premium. Narzędzie zyskało nowy wygląd mający ułatwić jego obsługę. Główny ekran został podzielony na cztery strefy: Wyszukiwanie i zakup biletu, Punktualność, Informacja dla pasażera oraz Kontrola biletów.

   Zakup biletów
Zakup biletu odbywa się z poziomu wyszukiwarki połączeń. Pasażer wybiera parametry podróży tj. datę, godzinę, trasę pociągu oraz przysługującą mu zniżkę. Aplikacja uwzględnia ulgi ustawowe oraz oferty specjalne np. Wcześniej, czy Superpromo. Operatorem płatności jest SkyCash, a bilety PKP Intercity kupione dzięki aplikacji SkyCash są również dostępne w IC Mobile Navigator.
   Zakupu biletu można dokonać do 15 minut przed odjazdem pociągu. Po dokonaniu płatności kartą kredytową lub środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash, bilet zostaje automatycznie zapisany w pamięci urządzenia, w zakładce Kontrola biletów. Pasażer może okazać go konduktorowi nawet wtedy, gdy urządzanie nie ma dostępu do Internetu. Na życzenie klienta wystawiana jest faktura VAT. IC Mobile Navigator zawiera również szybką i wygodną opcję zwrotu biletu.

- Porównując dane sprzedażowe za styczeń, rok do roku odnotowaliśmy ponad 80% wzrost sprzedaży w kanałach zdalnych - mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity. - Nasi Klienci coraz chętniej korzystają z tego typu rozwiązań, dlatego IC Mobile Navigator będzie zyskiwał nowe funkcjonalności.

   Ruch pociągów i Informacja
PKP Intercity poprawiło również moduł, za pomocą którego pasażer może sprawdzić położenie swojego pociągu na trasie i tym samym jego punktualność. Usługa bazuje, między innymi, na danych wysyłanych z urządzeń GPS zainstalowanych w lokomotywach. Do dyspozycji pasażera jest również sekcja, z której dowie się m. in. jakie oferty proponuje przewoźnik.

   Dostępność aplikacji
Aplikacja IC Mobile Navigator dostępna jest na razie na system Android. Wkrótce zostanie udostępniona na pozostałych najpopularniejszych platformach tj. iOS oraz Windows Phone. Można ją pobrać ze sklepu Google Play za darmo.

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 marzec 2015 07:56

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

Cyberbezpieczeństwo w 2018 roku

W mijającym roku cyberataki spędzały szefom firm sen z powiek. Największe z nich były ukierunkowane...

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe rusza z budową w Białymstoku

Panattoni Europe startuje z budową pierwszego centrum logistycznego w Białymstoku. Nowa lokalizacja dewelopera - Panattoni...

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Pol-Aqua wybuduje fragment drogi ekspresowej S6

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wybrano firmę, która odpowiedzialna będzie za wykonanie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj