Zaloguj się

C.H. Robinson startuje z usługą transportu kolejowego na trasach euroazjatyckich

Firma C.H. Robinson wprowadziła usługi transportu kolejowego pomiędzy Chinami i Europą. Nowa oferta łączy dziewięć terminali w Chinach z ośmioma europejskimi miastami, w tym z jedną miejscowością w Polsce - Małaszewiczami w województwie lubelskim.

 - Nowe połączenie kolejowe stanowi uzupełnienie naszej oferty frachtu morskiego i lotniczego, dzięki czemu klienci mogą liczyć na możliwie najwyższą elastyczność we współpracy. Rozwiązanie zapewnia dwukrotnie krótszy tranzyt niż droga morska oraz znaczne oszczędności w stosunku do transportu powietrznego - komentuje Mike Short, Global Forwarding President w C.H. Robinson. Jak podkreśla, nowa usługa oferuje dogodne bezpośrednie połączenie między rozkwitającymi ośrodkami ekonomicznymi w Chinach a wieloma krajami i miastami w Europie. - Strategiczny rozwój możliwości wymiany z Europą daje klientom C.H. Robinson szeroki wybór oraz najwyższej klasy serwis i konkurencyjne ceny.  

   Dzięki nowym trasom klienci C.H. Robinson otrzymują kompleksową obsługę oraz większy zasięg. Oferta obejmuje odbiór pustych kontenerów, odbiór w fabrykach, obsługę zgłoszeń celnych w kraju pochodzenia, odprawę celną i dalszą, paneuropejską dystrybucję poprzez usługi intermodalne i transport ciężarowy na obszarach docelowych. Wśród dostępnych opcji jest obsługa pełnych składów kolejowych, pojedynczych i wielu kontenerów, przesyłek niepełnokontenerowych (LCL) oraz ładunków ponadwymiarowych.

- Rozszerzenie portfolio o kolejowe trasy euroazjatyckie, pozwoli w pełni wykorzystać potencjał regionu, w tym również Polski, wzmacniając ich rolę w międzynarodowej spedycji. Nowa usługa stanowi świetne uzupełnienie dotychczasowej oferty transportu morskiego i lotniczego, dzięki którym zapewniamy klientom kompleksowe i różnorodne opcje współpracy w ramach transportu między Chinami i Europą - powiedział Arkadiusz Glinka, dyrektor transportu na Europę Środkowo-Wschodnią. 

   Każdy transport pociągiem towarowym wymaga około 18-20 dni na ukończenie trasy między terminalami w Zhengzhou, Suzhou, Chongqing, Chengdu, Wuhan, Yiwu, Xiamen, Shenzhen i Kantonie w Chinach a miastami w Europie: Małaszewiczami, Hamburgiem, Duisburgiem, Mediolanem, Tilburgiem, Lyonem, Paryżem i Barking.

Ostatnio zmieniany w piątek, 18 maj 2018 09:05
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe