Zaloguj się

Uber Eats rośnie jak na drożdżach

Uber Eats rośnie jak na drożdżach Fot. Uber Eats

Czas epidemii jest bardzo trudny dla przedsiębiorców, zwłaszcza dla restauratorów, którzy musieli zamknąć swoje lokale. Branża gastronomiczna przeniosła się do Sieci, na czym skorzystał Uber Eats. Firma przygotowała wiele rozwiązań wspierających lokalną gastronomię, dostawców i klientów. Liczba nowych restauracji dostępnych w aplikcji Uber Eats wzrosła na początku drugiego kwartału aż o 188 procent.

Mimo ograniczeń związanych z pandemią w ostatnim czasie platforma pojawiła się w kolejnych 10 polskich miastach. Jest ona dużym wsparciem dla biznesu gastronomicznego, zwłaszcza w tym trudnym okresie. Użytkownicy korzystający z aplikacji Uber Eats mają łatwy dostęp do ulubionych lokali z poziomu smartfona i mogą w wygodny sposób zamawiać posiłki bez wychodzenia z domu.
Usługa Uber Eats jest dostępna już w 31 miejscowościach w Polsce. W kwietniu bieżącego roku liczba nowych restauracji na platformie była o 188 procent wyższa niż w styczniu. Tendencja wzrostowa zauważalna jest w całej Europie. Platforma odnotowała ponad 67 proc. wzrost liczby nowych restauracji w Europie i ponad 97 proc. na świecie.
W okresie od marca do kwietnia 2020 roku Uber Eats okazał się najpopularniejszą aplikacją w swojej kategorii. Tylko w Polsce wzrost pobrań aplikacji od marca do maja wyniósł 126 tys.
Pandemia przyczyniła się z pewnością do rozwoju narzędzia. Uber Eats wprowadził wiele rozwiązań, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa dostaw oraz wsparcie lokalnych biznesów restauracyjnych, dostawców i klientów.

Pakiet narzędzi przygotowany przez Uber Eats obejmuje m.in.:

● Możliwość rozliczania płatności dziennie zamiast tygodniowo,
● Przyśpieszenie procesu dołączenia restauracji do platformy Uber Eats,
● Wprowadzenie opcji “Pick Up” - możliwości odbioru osobistego dla wszystkich restauracji, bez pobierania dodatkowej prowizji,
● Dostawę bezkontaktową, która pozwala kurierom na pozostawianie zamówienia pod drzwiami lub w wyznaczonym miejscu, dla zwiększenia bezpieczeństwa,
● Akcje promocyjne skierowane na zwiększenie zainteresowania lokalnymi restauracjami,
● Stałą komunikację z użytkownikami aplikacji, zawierającą informacje o wytycznych organów ds. zdrowia publicznego, zalecenia dotyczące bezpieczeństwa i higieny oraz działań firmy związanych z pandemią koronawirusa,
● Zwrot wydatków na środki ochrony osobistej, a także rekompensatę finansową dla partnerów realizujących dostawy w przypadku zdiagnozowania u nich COVID-19.

Współpraca restauratorów z Uber Eats to dobry sposób na dostosowanie się do trudnej rzeczywistości i na ratunek rynku gastronomicznego.

- Już na początku pandemii dostrzegliśmy silną i rosnącą potrzebę lokalnych restauracji, by dotrzeć do konsumentów w nowy sposób. Jesteśmy dumni z możliwości wsparcia jak największej liczby restauracji w tym trudnym czasie - mówi Charity Safford, dyrektor generalny Uber Eats na Europę Północną i Środkowo-Wschodnią.

Źródło: Uber Eats

O aplikacjach informatycznych czytaj także:
- PKN ORLEN otwiera się na elektromobilność
- Poczta Polska integruje e-sklepy nową aplikacją

Ostatnio zmieniany w wtorek, 19 maj 2020 15:29
Zaloguj się by skomentować