Zaloguj się

Raport GS1 Polska - e-handel i outsourcing obsługi logistycznej

  •  Materiały Partnera - GS1 Polska
  • Kategoria: Wieści z GS1

Według raportu "Fulfilment w e-commerce", opublikowanego przez globalną organizację GS1, tylko 30% sklepów internetowych korzysta z outsourcingu logistyki swoich zamówień. Firmy, które korzystają z takiego rozwiązania, chwalą sobie korzyści, jakie im przynosi - podniesienie jakości usług i oszczędność czasu.

Raport "Fulfilment w e-commerce" został opracowany przez Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania na zlecenie GS1 Polska pod merytoryczną opieką dra hab. Arkadiusza Kawy. Publikacja wskazuje globalne i lokalne trendy, kluczowych graczy na rynku oraz korzyści i wyzwania outsourcingu w branży e-handlu.
Sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa zmusiła konsumentów do ograniczenia zakupów w galeriach handlowych i tym samym przyspieszyła tempo rozwoju zakupów on-line. Satysfakcjonujące zakupy w sieci nie są możliwe bez sprawnej obsługi logistycznej. O tym, czy klient sklepu internetowego będzie zadowolony, otrzyma właściwe zamówienie, w dobrym stanie i na czas, decyduje logistyka. Sklepy online szukają wsparcia w tym zakresie i coraz większe znaczenie zyskuje fulfilment, czyli outsourcing procesów logistycznych do zewnętrznego dostawcy.
Z badań przeprowadzonych na potrzeby raportu wynika, że tylko 30% sklepów internetowych korzysta z usług fulfilment dla towarów sprzedawanych w Internecie. Te podmioty, które zdecydowały się już wdrożyć fulfilment, są zadowolone ze swojej decyzji, a za największą korzyść wskazują oszczędność czasu i podniesienie jakości obsługi logistycznej.

CAŁY RAPORT

O GS1 czytaj także:
- Zmiana ogólnych warunków uczestnictwa w systemie GS1
- Lipcowe webinaria z GS1

Ostatnio zmieniany w piątek, 17 lipiec 2020 14:03
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe