Zaloguj się

Grupa Rhenus skraca czas transportu w całej Europie

Międzynarodowy ekspert w dziedzinie logistyki - Rhenus, usprawnia swoje rozwiązania w zakresie drobnicowego transportu drogowego w Europie. Po udanej fazie testowej w Niemczech, nowo zorganizowana struktura będzie obowiązywać w całej europejskiej sieci od 8 stycznia 2024 roku. Rhenus umożliwi swoim klientom znacznie krótszy czas dostawy, dzięki codziennym połączeniom i wyjazdom na całym kontynencie. Głównym celem koncepcji o nazwie Sieć Drobnicowa 2.0, jest zwiększenie wydajności.

Dzięki nowej strukturze ruchu transgranicznego Rhenus będzie od teraz obsługiwał codzienne wyjazdy z każdego regionu w Europie do dowolnego miejsca na kontynencie – niezależnie od tego, gdzie klient ma swoją bazę.

Ponieważ łańcuchy dostaw na całym świecie stają się coraz bardziej wrażliwe na czas, transport towarów z punktu A do punktu B jest kluczowym czynnikiem dla większości firm. Z tego powodu Grupa Rhenus opracowała nową usługę frachtu drogowego znaną jako Sieć Drobnicowa 2.0. Celem jest zaoferowanie swoim klientom codziennych odbiorów i wyjazdów do dowolnego miejsca w Europie, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. W przeszłości Rhenus oferował tego rodzaju codzienne usługi frachtu drobnicowego tylko w wysoce uprzemysłowionych regionach o dużym potencjale w zakresie ściśle zsynchronizowanych odjazdów. Do tej pory Rhenus zapewniał mniejszą częstotliwość wyjazdów dla przesyłek np. dwa razy w tygodniu w regionach o niewielkim uprzemysłowieniu. Dzięki nowej strukturze dla ruchu transgranicznego, Rhenus będzie od teraz obsługiwał codzienne wyjazdy z każdego regionu w Europie do dowolnego miejsca docelowego na kontynencie - niezależnie od tego, gdzie klient jest zlokalizowany.

Nowa sieć transportu drobnicowego Rhenus została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu szybkich i niezawodnych dostaw przesyłek do i z miejsc docelowych w całej Europie. Struktura hub-ów, obejmująca różne kraje, zapewni możliwość codziennego procedowania importu i eksportu. Przesyłki będą początkowo trafiać do HUB’u krajowego, który będzie działać jako główny regionalny punkt przeładunkowy w odpowiednich krajach, jako usługa logistyczna pierwszej mili. Stamtąd Rhenus przetransportuje towary do centralnego węzła europejskiego, gdzie ładunek zostanie skonsolidowany zgodnie z miejscem przeznaczenia i wysłany w dalszą drogę. "Po przeprowadzeniu analizy środka ciężkości realizowanego wolumenu naszej sieci, wybraliśmy Hilden jako strategicznie i geograficznie centrum do pełnienia roli paneuropejskiego punktu przeładunkowego. Stosując to rozwiązanie, możemy zapewnić krótkie, wydajne połączenia liniowe oraz optymalną logistykę pierwszej i ostatniej mili " – komentuje, wyjaśniając ten rozwój Carsten Hölzer, dyrektor zarządzający Rhenus Road Freight.

Większa częstotliwość dostaw spedycyjnych w sektorze drobnicowym sprawi, że na mapie Europy nie będzie już "białych plam", w których klienci muszą akceptować długie czasy tranzytu. Po dwumiesięcznej fazie testowej, podczas której wyeliminowano drobne niespójności w procesie lub wprowadzono istotne zmiany, strukturalne. Przejście na sieć drobnicową 2.0 jest już gotowe do uruchomienia w całej Europie. W praktyce oznacza to, że Rhenus będzie w stanie transportować towary swoich klientów na trasach handlowych w całej Europie znacznie szybciej niż w przeszłości za pośrednictwem swojej paneuropejskiej sieci ruchu drogowego, która obejmuje ponad 150 lokalizacji Rhenus. W porównaniu do 2023 r., czas tranzytu dla drobnicowego ruchu towarowego spadnie szacunkowo o 34 procent. Klienci skorzystają również na znacznie większej przejrzystości sieci i takim samym zaangażowaniu w jakość w każdej lokalizacji biznesowej.

Dodatkową zaletą codziennych usług dla przesyłek jest możliwość połączenia rozwiązań transportowych z lokalnymi opcjami magazynowania i przeładunku. Rhenus oferuje tę usługę jako "Transport-Related Warehousing" we wszystkich krajach europejskich. Oznacza to, że klienci mają dostęp do lokalnej powierzchni magazynowej, która znajduje się bardzo blisko ich łańcuchów dostaw. W rezultacie obie opcje razem umożliwiają znacznie bardziej elastyczne operacje logistyczne z wydajnym skalowaniem w górę i w dół, w zależności od potrzeb klienta.

Czytaj także:
Projekt transportu ciągników siodłowych z naczepami samochodowymi koleją
Podwójne innowacje w logistyce miejskiej
Szybki i sprawny transport do Anglii z Maripolem

Zaloguj się by skomentować