logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dachser buduje nowy oddział w Szwajcarii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, umacnia swoją pozycję w Szwajcarii tworząc nowy oddział w Lyss w regionie Berna. Dziewiąty już oddział firmy w Szwajcarii będzie prowadził operacje na powierzchni ponad 12 tys. mkw., a jego włączenie do sieci wpłynie znacząco na usprawnienie globalnych operacji całej organizacji. Dzięki otworzeniu oddziału w regionie powstanie 40 nowych miejsc pracy.

Uroczyste rozpoczęcie budowy odbyło się symbolicznie na terenie parku przemysłowego w Lyss. W ceremonii udział wzięli Marcel Meier, prezes zarządu Dachser w Szwajcarii, Urs Häner, Country Manager Dachser oraz Andreas Hegg, burmistrz miasta Lyss. Rozpoczęcie działalności nowego oddziału planowane jest na wrzesień 2014 roku.

Skrócenie czasu dostaw
Nowy oddział Dachser w kantonie Berna, dołączając do istniejących już lokalizacji w kantonach Zurych, Bazylea, Sankt Gallen oraz Vaud, dopełni istniejącą sieć oddziałów operatora na terenie Szwajcarii.

- Nowa lokalizacja pozwoli nam rozwijać działalność w regionie Berna oraz odciążyć oddział w Birsfelden - wyjaśnia Urs Häner, Country Manager Dachser w Szwajcarii.

Położenie oddziału skróci czas transportu w regionie zachodniej Szwajcarii do jednego dnia. Lyss będzie kolejnym ważnym węzłem dla całej europejskiej sieci operatora.

- Dzięki aktualnej sieci oddziałów, Dachser będzie godnie reprezentowany we wszystkich najważniejszych centrach ekonomicznych Szwajcarii - mówi Urs Häner.

Nowe miejsca pracy
W oddziale w Lyss powstanie 40 nowych miejsc pracy - zatrudnieni zostaną pracownicy administracyjni, magazynowi oraz spedytorzy. Miasto Lyss bardzo pozytywnie przyjęło nowego inwestora.

- Na rozwoju rynku usług logistycznych w naszym regionie z pewnością skorzystają lokalne małe przedsiębiorstwa, rzemieślnicy oraz fabryki - powiedział Andreas Hegg, burmistrz Lyss. - Oprócz stworzenia nowych miejsc pracy, Dachser przyczyni się do urozmaicenia portfolio branż funkcjonujących w regionie Lyss.

Plan z myślą o przyszłości
Pierwszy etap inwestycji obejmie budowę magazynu dla towarów przemysłowych o powierzchni 2.260 mkw., umożliwiającego jednoczesny załadunek i rozładunek 18 ciężarówek oraz biurowca. Każde z pięter dwupoziomowego biura będzie miało powierzchnię 680 mkw. Dodatkowo zaplanowano obszar o powierzchni 4.000 mkw. pod ewentualną rozbudowę obiektu w przyszłości. Drugi zakładany etap budowy ma być realizowany w 2019 roku.

O Dachser w Szwajcarii i nie tylko
Dachser Spedition AG (Dachser Szwajcaria) jest spółką-córką międzynarodowego operatora logistycznego Dachser, który ma swoja siedzibę w Kempten w Niemczech. Pierwszy oddział firmy w Szwajcarii został otworzony w 1967 roku. Aktualnie szwajcarski oddział Dachser ma osiem oddziałów, w 2012 roku zatrudniał 239 pracowników i wygenerował dochód brutto w wysokości 163.980.000 CHF oraz przetransportował 506.600 przesyłek o łącznej wadze 332.900 ton.
  Dachser, firma rodzinna z siedzibą w Kempten w Niemczech, jest jednym z wiodących operatorów logistycznych w Europie. Oferuje kompleksowe usługi transportu, magazynowania oraz zindywidualizowane usługi specjalne w trzech obszarach: Dachser European Logistics, Dachser Food Logistics i Dachser Air & Sea Logistics. Ofertę uzupełniają: logistyka kontraktowa, konsulting oraz rozwiązania branżowe. Zintegrowany, autorski system informatyczny operatora, funkcjonujący zarówno w Europie, jak i poza jej granicami, umożliwia wdrażanie inteligentnych rozwiązań logistycznych na całym świecie. W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21.650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 milionów przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.

Ostatnio zmieniany środa, 22 styczeń 2014 12:29

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

GEFCO otwiera magazyn dedykowany dla branży medycznej

Firma GEFCO otworzyła swój trzeci magazyn z kontrolowaną temperaturą dedykowany dla branży medycznej. Obiekt znajduje...

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Grupa PKP CARGO ubiega się o dofinansowanie projektów intermodalnych

Dwie spółki z Grupy PKP CARGO wystąpiły o dofinansowanie projektów intermodalnych ze środków unijnych. Przedmiotem...

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj