logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

PROMAG S.A. otwiera Centrum Techniki Magazynowej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Magazyn Przyszłości - jak obniżyć koszty funkcjonowania Twojego biznesu" - to hasło przewodnie I Forum Logistycznego zorganizowanego 15 października br. w Poznaniu, w Centrum Techniki Magazynowej PROMAG. Tym samym CTM zainaugurowało swoją działalność.

   Otwarte 15.10.2015 roku Centrum Techniki Magazynowej to pierwszy w Polsce nowoczesny obiekt konferencyjno-ekspozycyjno-szkoleniowy, dedykowany środowisku logistycznemu. W dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni 1600 mkw. znajdują się sale konferencyjne i szkoleniowe oraz część ekspozycyjno-wystawowa, w której prezentowane będą m.in. cykliczne wystawy poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom z zakresu intralogistyki. Centralną częścią ekspozycji jest w pełni zautomatyzowana pokazowa linia transportu, paletyzacji, magazynowania i identyfikacji produktów wyposażona w najnowsze rozwiązania z dziedziny automatyki, robotyki oraz identyfikacji produktów, m.in. regały z układnicą paletową, automatyczne systemy przenośników, pomosty, roboty do paletyzacji i depaletyzacji, automatyczna owijarka, systemy identyfikacji towarów RFID.  Centrum Techniki Magazynowej mieści się w Poznaniu w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby PROMAG S.A., a jego budowa rozpoczęła się w 2014 roku.
   Forum zorganizowane podczas otwarcia centrum poświęcone zostało w całości kierunkom rozwoju, trendom i nowym technologiom, które mają szansę w najbliższych latach podnieść efektywność procesów realizowanych w firmach oraz stworzyć tzw. "szczupły magazyn". W trakcie kilku paneli tematycznych zaproszeni goście rozmawiali m.in. o najważniejszych wyzwaniach stojących przed współczesną polską logistyką, rozwoju i szansach, jakie daje automatyzacja i robotyzacja procesów logistycznych oraz nowoczesnych systemach identyfikacji towarów. W trakcie konferencji zaprezentowano także przykłady wdrożeń, usprawniających procesy kompletacji i transportu wewnętrznego.
  W wydarzeniu wzięło udział ok. 150 osób, w tym przedstawiciele, m.in. takich firm jak: Samsung Electronics, Kompania Piwowarska, Kronospan, Agregaty Fogo, Fakro, Bakoma, Stomil Sanok, Składy Vox, Moje Bambino, Lorenz Snack-World Logistics oraz Arkus & Romet Group. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także reprezentantów środowiska naukowego, w tym m.in. Politechniki Poznańskiej, Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, a także Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz Urzędu Dozoru Technicznego. Uczestnikami Forum byli prezesi, członkowie zarządu, dyrektorzy i kadra odpowiedzialna w firmach za zarządzanie łańcuchem dostaw, logistykę, produkcję, transport i zaopatrzenie, magazyn i przepływ materiałów, a także strategię, rozwój i operacje.
   Forum "Magazyn Przyszłości - jak obniżyć koszty funkcjonowania Twojego biznesu" było wydarzeniem inaugurującym działalność Centrum Techniki Magazynowej PROMAG i zostało połączone z pierwszym uruchomieniem pokazowej, w pełni automatycznej linii transportu, paletyzacji, magazynowania i identyfikacji produktów, znajdującej się w części ekspozycyjnej obiektu. W trakcie wydarzenia zaproszeni gości mieli także okazję porozmawiać z doradcami PROMAG na temat oferowanych produktów i rozwiązań z zakresu automatyzacji.

- Od momentu powstania firmy PROMAG S.A. staraliśmy się łączyć dwa obszary działania. Z jednej strony były to inwestycje w poszerzanie i rozwój oferty produktowej. Dzięki temu jesteśmy obecnie jedyną firmą w Polsce z tak bogatą i w pełni kompleksową ofertą wyposażenia magazynowego, dostępną niemal od ręki. Z drugiej strony duży nacisk kładliśmy na rozwój własnej myśli technicznej, własnego know-how i inwestycje w wiedzę pracowników, co pozwala nam z kolei realizować nawet najbardziej skomplikowane i zaawansowane technologicznie projekty inżynierskie w dziedzinie intralogistyki. Otwarcie Centrum Techniki Magazynowej to kolejny i bardzo ważny etap w rozwoju PROMAG S.A. Chcemy być nie tylko integratorem rozwiązań intralogistycznych, ale też integratorem całej branży, środowiska naukowego i młodych logistyków. Zależy nam na tym, aby dzięki takim wydarzeniom jak to, które zorganizowaliśmy dzisiaj, CTM PROMAG stało się miejscem ważnych spotkań i rozmów o kondycji polskiej logistyki, nowoczesnych rozwiązaniach czy też szansach i wyzwaniach z jakimi musi mierzyć się polska branża magazynowa. Poza tym, z uwagi na naszą aktywną i wieloletnią współpracę z uczelniami kształcącymi logistyków, będzie ono pełniło również funkcję centrum edukacji logistycznej - powiedział Lesław Łuczak, prezes zarządu, dyrektor naczelny PROMAG S.A.

- Forum "Magazyn Przyszłości" było pierwszym, inauguracyjnym spotkaniem branży logistycznej w CTM PROMAG, ale na pewno nie ostatnim. Chcemy, aby stało się ono platformą wymiany doświadczeń na temat najnowszych rozwiązań wspierających optymalizację procesów logistycznych i produkcyjnych w gronie kadry zarządzającej, właścicieli firm oraz środowiska naukowego i praktyków. Dlatego już teraz planujemy organizację kolejnych edycji i z pewnością będzie to wydarzenie cykliczne. Niebawem w Centrum Techniki Magazynowej odbędą się też pierwsze zajęcia dla studentów i uczniów szkół średnich, które będziemy starali się łączyć m.in. z możliwością zwiedzania naszego Centrum Logistycznego w Koninku. CTM pozwoli nam także na organizację mniejszych i bardziej kameralnych spotkań branżowych, a także dalszy rozwój szkoleń z cyklu "Bezpieczny Magazyn", podczas których skupiamy się na bezpiecznej eksploatacji oraz konserwacji urządzeń magazynowych i które z powodzeniem organizujemy już od 2013 roku - powiedziała Karolina Tokarz, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlu i marketingu PROMAG S.A.

Ostatnio zmieniany piątek, 16 październik 2015 10:16

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w…

PKN ORLEN rusza z budową własnej sieci ładowarek elektrycznych w Polsce

Koncern rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swoich stacjach paliw. Właśnie...

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz…

Poczta Polska S.A. i PKP S.A. chcą współpracować na rzecz rozwoju logistyki

Dwie z największych spółek Skarbu Państwa: PKP S.A. i Poczta Polska S.A. podpisały list intencyjny...

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj