logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ID Logistics operatorem 19 Centrów Samochodowych Norauto Polska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Logistics, dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, od początku października 2016 roku rozpoczyna współpracę z Norauto Polska, ogólnopolską siecią sklepów motoryzacyjnych i serwisów samochodowych. Do zadań ID Logistics należeć będzie kompleksowe zarządzanie operacjami magazynowymi i transportowymi, związanymi z realizacją zamówień i zaopatrzeniem 19 Centrów Samochodowych Norauto, działających w całej Polsce.

   Ponad 2500 różnych rodzajów artykułów i akcesoriów samochodowych, sprzedawanych w centrach  Norauto, składowanych będzie na powierzchni wyodrębnionej w magazynie w Mszczonowie. Towary dostarczane będą tu bezpośrednio przez lokalnych producentów i dostawców oraz z centralnego magazynu Norauto we Francji. ID Logistics odpowiada za przygotowanie i dystrybucję zamówień do punktów sprzedaży. Do zadań ID Logistics należeć będzie także zarządzanie depozytem opon samochodowych, przekazywanych przez klientów Norauto Polska w ramach tzw. przechowalni sezonowej. Sprawną obsługę magazynową zapewni dedykowany zespół specjalistów ID Logistics.
   Norauto Polska oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów i akcesoriów samochodowych, od drobnych akcesoriów i kosmetyków, np. zapachów samochodowych i żarówek, przez akumulatory, opony, części zamienne i narzędzia, urządzenia elektroniczne, foteliki samochodowe po bagażniki dachowe, pakowane w kartonach o długości powyżej 2,5 m czy oleje silnikowe w beczkach o pojemności 200 litrów. Głównym zadaniem ID Logistics było przygotowanie procesów magazynowych i optymalne dostosowanie wyznaczonej powierzchni magazynowej do składowania i obsługi artykułów o tak różnych wymiarach, kształcie i wadze.

- Asortyment Norauto jest rzeczywiście szeroki i bardzo różnorodny. Strefa składowania została więc zoptymalizowana poprzez przygotowanie różnego rozmiaru miejsc składowania towarów.  Zastosowaliśmy, m.in. systemy dodatkowych półek i separatorów dzielące standardowe miejsce paletowe na dużo mniejsze miejsca składowania. Wyznaczone zostały też miejsca do magazynowania niestandardowych artykułów składowanych luzem - powiedział Rafał Gajowy, Procesess and Lean Manager ID Logistics Polska, odpowiedzialny za przygotowanie rozwiązań logistycznych dla Norauto Polska. 

   ID Logistics będzie zarządzał obsługą magazynową w oparciu o system WMS Infolog. Istotne znaczenie miało więc sprawne zintegrowanie systemu ID Logistics z wewnętrznym systemem SAP, stosowanym przez Norauto Polska. W pracach uczestniczyli specjaliści z działu rozwoju Grupy ID Logistics z Francji oraz Norauto Francja.

- Pomimo krótkiego czasu na zmianę magazynów ID Logistics pokazało, że potrafi dostosować się do naszych specyficznych potrzeb. Szeroka gama produktów i złożoność naszych procesów była dla obu stron dużym wyzwaniem. Profesjonalne przygotowanie i kompleksowe rozwiązania logistyczne, jakimi dysponuje ID Logistics, pozwolą nam wspólnie przeprowadzić kolejne projekty oraz rozwinąć działalność Norauto w Polsce i za granicą. Liczymy, że nasza współpraca będzie się pogłębiała w ciągu najbliższych lat i zaowocuje poprawą serwisu i jakości usług dla naszych klientów - powiedział Kamil Piotrowski, koordynator ds. logistyki NORAUTO Polska Sp. z o.o.

- Cieszymy się, że do grona naszych klientów dołącza firma Norauto Polska, doceniając zaangażowanie i profesjonalizm zespołu ID Logistics - powiedział Rafał Gajowy. - To początek naszej współpracy, stopniowo będziemy pracować nad jej rozszerzaniem,  wprowadzaniem nowych rozwiązań logistycznych, zwiększaniem powierzchni magazynowej oraz implementacją dodatkowych procesów dla klienta.

Ostatnio zmieniany piątek, 23 wrzesień 2016 06:42

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj