logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

DB Schenker współpracuje z Cisco nad Internetem Rzeczy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Globalny dostawca usług logistycznych DB Schenker oraz Cisco, firma zajmująca się technologiami sieciowymi dla Internetu, pracują wspólnie nad zmianą oblicza branży logistycznej. Celem tej współpracy jest opracowanie, przetestowanie i wdrożenie aplikacji związanych z Internetem Rzeczy (IoT) i innych innowacyjnych technologii dla logistyki.

    Cyfryzacja zmieni społeczeństwo a zarazem logistykę - sposób w jaki przemieszczamy, składujemy i zabezpieczamy towary na całym świecie. Według DB Schenker i Cisco, zmiany zachodzące w zakresie transportu, magazynowania, odpraw celnych i dostaw na ostatniej mili są ogromne i już wpływają na biznes w skali globalnej. Celem obu firm jest wspólne przeprowadzenie transformacji i utrzymanie pozycji liderów innowacji w swoich branżach. Połączone zespoły badają technologie, które wykorzystują nowe możliwości, aby optymalizować procesy magazynowe i transportowe. W magazynie w Houston zostało otwarte wspólne Laboratorium Innowacji (Innovation Lab), którego zadaniem jest testowanie i skomercjalizowanie nowych rozwiązań dla logistyki. DB Schenker i Cisco testują tam najnowocześniejsze technologie, takie jak:

  • rozwiązania oparte na czujnikach,
  • systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym,
  • robotyka i automatyzacja,
  • inteligentne urządzenia,
  • analityka video,
  • rozszerzona rzeczywistość,
  • zarządzanie energią i aktywami,
  • rozpoznawanie twarzy.

   Aplikacje opracowywane są zarówno przez Cisco, jak i DB Schenker. Po przyjęciu do Laboratorium Innowacji projektowane rozwiązania są testowane przez pracowników DB Schenker w środowisku magazynowym. W fazie testów zespół ocenia ich wykonalność techniczną oraz potencjalną wartość w procesie magazynowania i z punktu widzenia łańcucha dostaw.

- Cieszymy się ze współpracy pomiędzy DB Schenker i Cisco w zakresie IoT i cyfryzacji dla logistyki. Opracowaliśmy wspólnie wiele technologii, naszym zdaniem przełomowych dla branży. Prace w Laboratorium Innowacji pozwoliły określić, w jaki sposób można opracować nowe rozwiązania, które zasadniczo zmienią obsługę logistyki i łańcucha dostaw. DB Schenker doskonale zna złożone wymagania dotyczące innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Dzięki naszej wiedzy i ogromnemu zaangażowaniu wspieramy Cisco w kształtowaniu przyszłości logistyki - powiedział Tom Schmitt, Chief Commercial Officer & Member of the Board Contract Logistics w DB Schenker.

- Cisco dąży do zmiany branży logistycznej. Korzenie jej technologii sięgają 700 lat. Wierzymy, że w dobie Internetu możemy dokonać transformacji, wprowadzając nowe, cyfrowe rozwiązania. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z najlepszymi firmami, takimi jak Schenker, aby naprawdę zmienić podejście do przemieszczania i magazynowania towarów na całym świecie. Współpraca w tych obszarach pozwoli nam radykalnie udoskonalić sposób, w jaki prowadzimy logistyczny biznes. Mamy nadzieję, że pozwoli nam usprawnić logistykę w wymiarze globalnym - powiedział Jack Allen, Senior Director w Cisco Global Logistics.

Ostatnio zmieniany piątek, 13 kwiecień 2018 09:17

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj