logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Ruszyła budowa centrum logistycznego Porty w Nidzicy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa Porta KMI Poland, największy producent drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej, rozpoczęła budowę magazynu centralnego w Nidzicy. Obiekt powstaje w ramach wartego około 40 mln zł projektu inwestycyjnego. Celem tego przedsięwzięcia jest scentralizowanie i optymalizacja dystrybucji wyrobów gotowych grupy. Inwestycja w Nidzicy ma być oddana do użytku w grudniu 2019 r.

   Budowę nidzickiego centrum logistycznego Porty zainaugurowała uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania go w fundament obiektu, który powstaje przy ul. Przemysłowej 5 w Nidzicy. Na zaproszenie spółki w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, kierownictwo wykonawcy inwestycji - firmy Allcon Budownictwo, olsztyńskiej strefy ekonomicznej i firm sąsiedzkich.

- Dzień symbolicznego rozpoczęcia budowy centrum logistycznego w Nidzicy to dla Porty bardzo ważny moment. Ziszcza się jeden z naszych najważniejszych projektów inwestycyjnych. To innowacyjne przedsięwzięcie, które usprawni logistykę w całej grupie i pozwoli nam rozwijać się jeszcze szybciej. Budowany właśnie obiekt, będzie wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia i technologie pozwalające na maksymalną automatyzację procesów. Będzie obsługiwał wszystkie nasze polskie fabryki i na początek da miejsce pracy około 50 osobom - komentuje Łukasz Luto, dyrektor zarządzający i wiceprezes zarządu Porta KMI Poland.

   Najnowsza inwestycja Porty to 9 tys. m kw. powierzchni magazynowo-logistycznej, powstającej na 3-hektarowej działce. W budowanym obiekcie znajdzie się magazyn wysokiego składowania (o powierzchni około 2,1 tys. m kw. i wysokości 17 m), magazyn operacji manualnych (o powierzchni  ok. 6,1 tys. m kw. i wysokości 8 m) oraz część socjalno-biurowa. Obiekt z częścią cross-dockową powstanie na planie litery L, a dostęp do niego zapewni 5 ramp załadunkowych i 2 rozładunkowe. Rozwiązania zastosowane w magazynie pozwolą na indywidualne przechowywanie, sortowanie i kompletowanie około 20 tysięcy skrzydeł i niemal tylu samo ościeżnic, z których każda sztuka będzie przechowywana w osobnym, dedykowanym miejscu. Cykl pracującego magazynu jest obliczony na przyjęcie 4 sztuk skrzydeł i 4 sztuk ościeżnic w ciągu minuty. Wydawanie wyrobów gotowych ma się odbywać w tym samym tempie.
   Łączna wartość inwestycji - wliczając w to centrum magazynowo-przeładunkowe wraz z wyposażeniem i systemami sterującymi - to koszt około 40 mln zł. Inwestycja będzie sfinansowana ze środków własnych grupy Porta oraz ze środków unijnych.

Ostatnio zmieniany wtorek, 25 wrzesień 2018 09:18

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj