logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Ideal Idea City Park - rusza nowa inwestycja Ideal Idea Formad

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ideal Idea sfinalizowała zakup terenu pod kolejną, piątą inwestycję magazynowo-biurową, tym razem na granicy Warszawy i Raszyna. Obiekt stanie na działce o powierzchni 4,5 ha tuż przy obwodnicy S2 w doskonałej lokalizacji, zaledwie 6 minut jazdy od Park & Ride w Al. Krakowskiej. Łączna powierzchnia Ideal Idea City Park wyniesie 19,5 tys. m kw. Obiekt zaprojektowała również Ideal Idea, która będzie jego generalnym wykonawcą.

   W modelu miejskich magazynów będzie to całkowicie nowy produkt. W dziesiątą rocznicę budowy małych modułów SBU (Small Business Units) Ideal Idea, która jest prekursorem takich obiektów (spółka zbudowała pierwszy park przy ul. Działkowej na Okęciu), inicjuje nowy produkt o najwyższych parametrach technicznych. Będzie to również obiekt atrakcyjny cenowo ze względu na usytuowanie na granicy dwóch stref warszawskich, co pozwoli znacznie zredukować opłaty serwisowe.
    Ideal Idea City Park zaoferuje małe moduły magazynowe od 500 do 850 m kw. i ich wielokrotność. Będzie im towarzyszyła elastyczna pod względem konfigurowania i wielkości powierzchnia biurowa klasy A z podnoszoną podłogą, klimatyzacją, przeszklonymi drzwiami z naświetlami o wysokości 2,7 m. Przeszkloną fasadę biurową typową dla biurowców klasy A uzupełnią windy pomiędzy kondygnacjami i inne rozwiązania funkcjonalne typowe dla wspomnianej klasy biurowców.

- Już we wrześniu 2019 roku zaoferujemy naszym klientom jeden z najnowocześniejszych obiektów magazynowo-biurowych na rynku warszawskim, a co więcej po bardzo konkurencyjnych cenach. Wynikną one m.in. z lokalizacji tuż za administracyjnymi granicami stolicy, ale zaledwie 6 minut jazdy od Park & Ride w Alei Krakowskiej, 12 minut od Lotniska Chopina i około 15 minut od Śródmieścia. Będzie to pierwszy park magazynowo-biurowy na granicy Warszawy, łączący stawki czynszu zbliżone do strefy II z niespotykanym dotąd standardem wykończenia przywodzącym na myśl najnowocześniejsze obiekty ze strefy I. Są to dziś czynniki niezmiernie poszukiwane w branży logistycznej. Mamy satysfakcję, iż po raz kolejny dochowujemy standardów naszej firmy i stawiamy duży obiekt na ziemi z prawem własności. Pozwala nam to dbać o interesy naszych klientów redukując wysokość opłat serwisowych. W Ideal Idea City Park zastosujemy najnowocześniejsze technologie i wprowadzimy szereg udogodnień dla najemców w postaci sal konferencyjnych, nowoczesnej siłowni, tarasu widokowego i kantyny - powiedział Jędrzej Dużyński, odpowiedzialny za komercjalizację Ideal Idea City Park.

     Ideal Idea City Park stanie przy ul. Mieczysława Słowikowskiego z dobrym dojazdem od ulicy Szyszkowej. Jest to zarazem bezpośrednie sąsiedztwo drogi ekspresowej S2 i trasy europejskiej E30, co ma duże znaczenie dla najemców obiektu. Wszystkie cztery hale będą podzielone na moduły do wynajęcia. Będą się one składały standardowo z powierzchni biurowej 110 m kw. i magazynowej w trzech wielkościach - 500, 850 lub 1100 m kw. Biura znajdą się na parterze i na pierwszej kondygnacji i będzie je można dowolnie łączyć oraz konfigurować. Konstrukcja hal pozwoli dochować kolejnego standardu firmowego w postaci olbrzymiej elastyczności oferty. W historii firmy było wielu klientów, którzy potrzebowali niestandardowych powierzchni zarówno magazynowych, jak i biurowych i ich oczekiwania zawsze były spełniane.
    Wysokość magazynów w świetle wyniesie 10 m. Swoją jakością obiekt wyprzedzi nie tylko funkcjonujące obecnie centra logistyczne tego typu, ale także uwarunkowania prawne, jakie będą obowiązywały od roku 2021. Rzecz w tym, iż Ideal Idea City Park będzie budowany zgodnie z normami ociepleń budynków magazynowych, jakie będą obowiązywały od roku 2021, co zagwarantuje lepszą nawet o 35 procent izolację budynków, a co za tym idzie niższe koszty ogrzewania hali.
         Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na przełomie lat 2018/2019, natomiast zakończenie I etapu budowy spodziewane jest w sierpniu przyszłego roku.

Ostatnio zmieniany piątek, 12 październik 2018 11:00

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj