Zaloguj się

Agility uruchamia nowoczesne centrum logistyczne w Bahrajnie

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, wzmacnia swoją obecność na Bliskim Wschodzie. W Bahrajnie firma uruchomiła właśnie nowe centrum logistyczne o powierzchni 28 500 m kw. Będzie pełniło funkcję regionalnego węzła logistycznego i dystrybucyjnego oraz umożliwi Agility rozwój usług z obszaru magazynowania, spedycji, transportu oraz usług specjalistycznych. Koszt tej inwestycji wyniósł 10 mln USD.

Nowe centrum logistyczne Agility położone jest w Hidd, w północnej części Bahrajnu.  Ma pojemność 17 tys. miejsc paletowych. Zastosowane w nim rozwiązania umożliwiają składowanie towarów w temperaturze otoczenia, w warunkach chłodniczych i w stanie zamrożonym, a także obsługę ładunków wysokowartościowych. 
Agility, dysponujące flotą ponad 200 pojazdów, jest czołowym dostawcą rozwiązań transportowych w Bahrajnie, zapewnia też obsługę celną międzynarodowym korporacjom, które tu działają. Uruchomienie nowego centrum logistycznego w Hidd jest związane z rozbudową floty samochodowej i będzie wspierać jej rozwój w regionie.

- Bahrajn to jeden z kluczowych dla nas rynków na Bliskim Wschodzie, jako kraj o wysoko rozwiniętej infrastrukturze i zróżnicowanej grupie firm lokalnych. Biorąc pod uwagę wzrost populacji w krajach Zatoki Perskiej oraz rosnący popyt na zintegrowane usługi logistyczne, inwestycja w Bahrajnie umożliwi nam lepszą obsługę klientów w regionie. Otwarcie nowego hubu potwierdza nasze zaangażowanie na tym obiecującym rynku - wyjaśnia Essa Al-Saleh, CEO Agility Global Integrated Logistics.

- Królestwo Bahrajnu przechodzi dynamiczną transformację ekonomiczną i przyciąga coraz liczniejsze inwestycje międzynarodowe. Branża logistyczna odgrywa w tym procesie niezwykle istotną rolę. Najważniejsze czynniki wspierające rozwój tego sektora to strategiczne położenie geograficzne Bahrajnu, rozbudowa infrastruktury, korzystne połączenia transportowe oraz polityka władz wspierająca rozwój działalności gospodarczej. Budowa regionalnego centrum logistycznego to naturalny krok w działaniach Agility, która wzmacnia swoją obecność w Bahrajnie od 2003 roku - mówi Zayed Alzayani, minister przemysłu, gospodarki i turystyki Bahrajnu.

Najnowszy raport Banku Światowego szacuje, że wzrost gospodarczy w Bahrajnie w 2019 roku wyniesie 2,6 proc. Jego głównymi czynnikami będzie zwiększenie wydobycia ropy naftowej oraz ogromne inwestycje. W 2017 roku całkowita wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych wyniosła 733 mln USD, z czego 10 proc. przypadło na inwestycje w obszarze transportu i logistyki.

- Bahrajn oferuje najlepsze warunki dla tworzenia i rozwoju przedsiębiorstw logistycznych spośród wszystkich krajów Zatoki Perskiej, zapewniając oszczędności rzędu 30-40 proc. Zachęca to liczne firmy do zakładania oddziałów w naszych portach oraz strefach wolnego handlu, które zapewniają im dostęp do rynków w krajach Zatoki Perskiej oraz innych krajów arabskich. Lokalne inwestycje Agility to kolejny dowód zaufania największych przedsiębiorstw dla polityki i rozwiązań oferowanych przez Bahrajn - twierdzi Khalid Al Rumaihi, dyrektor zarządzający Bahrain Economic Development Board.

Kraje Bliskiego Wschodu stają się ważnym kierunkiem wymiany handlowej także dla polskiego biznesu.

- Uruchomienie nowego hubu w Bahrajnie z pewnością umocni naszą pozycję jako czołowego dostawcy usług logistycznych tym regionie. To bardzo dobra wiadomość, bo jako polski oddział Agility specjalizujemy się m.in. w obsłudze rynków bliskowschodnich. Realizujemy coraz więcej zleceń na tym kierunku zarówno w zakresie frachtu morskiego, jak i lotniczego, głównie dla klientów z branży kosmetycznej i spożywczej. Teraz, dzięki nowej inwestycji i rozbudowie regionalnej sieci logistycznej, będziemy mogli rozwijać naszą ofertę - podsumowuje Karolina Gasińska-Byczkowska, country manager, Agility Logistics w Polsce.

Ostatnio zmieniany w piątek, 01 luty 2019 09:50
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe