logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

"Logistyka" - podręcznik, który trzeba mieć!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Do rąk czytelników trafia wydana właśnie przez  Instytut Logistyki i Magazynowania długo oczekiwana książka pt. "Logistyka". W tym bezprecedensowym przedsięwzięciu wydawniczym wzięło udział aż 24 autorów reprezentujących  8 ośrodków naukowych-badawczych i akademickich  (Instytut Logistyki i Magazynowania, Wyższa Szkoła Logistyki, Uniwersytet Ekonomiczny  w Poznaniu, Akademia Ekonomiczna w Katowicach, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska).  Redaktorami naukowymi książki  są: prof. Danuta Kisperska-Moroń i dr inż. Stanisław Krzyżaniak.     

Intencją  autorów i redaktorów było  stworzenie podręcznika, który będzie uniwersalną pomocą wykorzystywaną na wielu polskich uczelniach zajmujących się logistyką, uporządkuje podstawowe pojęcia i zagadnienia z tego zakresu oraz ułatwi przyswojenie wiedzy dzięki atrakcyjnej formie prezentowanych treści. Książka ma nowoczesną formę ze słowami kluczowymi na marginesach, indeksem tematycznym oraz zestawem pytań na końcu każdego rozdziału. Dzięki temu powstało bezprecedensowe wydawnictwo, które śmiało można nazwać obowiązkową lekturą dla każdego, kto swoją przyszłość wiąże z logistyką.

Pierwsza część podręcznika przedstawia charakterystyczne cechy logistyki jako koncepcji składowej szeroko rozumianych łańcuchów dostaw dóbr w gospodarce. Na tej podstawie w drugiej części zaprezentowano problemy obsługi klienta jako kluczowy element kształtowania konkurencyjności przedsiębiorstw na współczesnych rynkach. Trzecia część dotyczy  podstawowych obszarów działań procesów logistycznych, takich jak gospodarowanie zapasami, zakupy i zaopatrzenie, transport, magazynowanie, opakowania w systemach logistycznych oraz logistyczne aspekty sterowania produkcją. Część czwartą w całości poświęcono  problematyce usług logistycznych, zaś w części piątej omówione zostały procesy tworzenia i funkcjonowania sieci logistycznych. Część szósta podręcznika dotyczy złożonych problemów koordynacji i integracji procesów logistycznych w ramach łańcuchów dostaw,  gdzie oprócz objaśnienia istoty tych zjawisk podkreślono wiele aspektów związanych z wykorzystaniem logistycznych systemów informacji, rachunku kosztów logistycznych, pomiaru funkcjonowania łańcuchów dostaw, budowania struktur organizacyjnych dla potrzeb logistyki oraz istotnych aspektów zasobów ludzkich w sferze logistyki. W pracy nie zabrakło również przeglądu współczesnych kierunków rozwoju logistyki oraz wyzwań, z którymi trzeba będzie się zmierzyć w przyszłości. Tym zagadnieniom poświęcono część siódmą podręcznika.

Więcej  informacji o książce w serwisie www.bibliotekalogistyka.pl

"Nowy podręcznik do logistyki jest efektem pracy 24 autorów, odpowiedzialnych za poszczególne obszary tematyczne objęte jego zakresem. Już pod tym względem wyróżnia się na krajowym rynku wydawniczym. Mimo że autorzy reprezentują różne ośrodki naukowo-badawcze i akademickie, a co za tym często idzie - różne „szkoły logistyczne”, książka jest spójna pojęciowo i terminologicznie. Duża w tym zasługa osób odpowiedzialnych za redakcję naukową  -  prof. Danuty Kisperskiej-Moroń oraz dr. inż. Stanisława Krzyżaniaka. Odnosząc się do przedmiotu publikacji, ich pracę można porównać z koordynacją łańcucha dostaw, która – mimo odmiennych koncepcji działania jego uczestników – zapewnia oczekiwaną wartość końcowemu odbiorcy".

Doc. dr hab. Henryk Woźniak, Uniwersytet Gdański, Katedra Logistyki


Ostatnio zmieniany środa, 29 kwiecień 2009 13:25

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

 Skończył się czas wielkich budżetów w branży IT

W ubiegłym roku zawirowań na rynku IT było wiele. Stagnacja w przetargach na informatyzację instytucji...

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN walczy z podróbkami

PKN ORLEN sukcesywnie zwalcza wykorzystywanie znaków graficznych i wizualnych, które łudząco przypominają zastrzeżone znaki towarowe,...

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo wybiera ID Logistics

PepsiCo, światowy lider w produkcji artykułów spożywczych i napojów, wybrał ID Logistics, dostawcę usług logistycznych,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj