logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Młodzi logistycy mają potencjał

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jasna ścieżka rozwoju kariery, dostęp do szkoleń, globalny zasięg działania - to dla młodych logistyków cechy wymarzonego pracodawcy. Studenci uważnie obserwują branżę TSL.Wchodzący na rynek logistycy przy wyborze pracodawcy kierują się głównie profilem działalności firmy. Ważna jest dla nich także opinia rynkowa. Oto wnioski z ankiety, przeprowadzonej przez firmę kurierską TNT Express. Badania przeprowadzono wśród studentów podczas Logistycznych Targów Pracy, które odbyły się w kwietniu na Politechnice Warszawskiej. Ankietowano 118 studentów uczelni państwowych i niepublicznych, głównie kierunków logistycznych. Młodzi ludzie są optymistami: 53 procent dobrze ocenia własną sytuację na rynku pracy pod względem możliwości znalezienia pracy stosownie do posiadanych kwalifikacji. Konfrontacji z rynkiem obawia się tylko 7 procent badanych. Znajomość języka angielskiego, przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym, deklaruje blisko 90 procent studentów logistyki. Większość poszukuje pracy w obszarze dystrybucji i magazynowania, niemal co czwarty - w sprzedaży lub obsłudze klienta.

- Warunkiem satysfakcjonującej pracy jest zamiłowanie do niej i zainteresowanie branżą. To z pewnością domena młodych logistyków, którzy, zapytani o najważniejsze dla branży w Polsce wydarzenia ostatniej dekady, bezbłędnie je wskazali - komentuje wyniki ankiety Rafał Dziura, dyrektor sprzedaży i marketingu TNT Express Poland.

Za najważniejsze wydarzenie logistyczne ostatniego dziesięciolecia uznawano najczęściej wejście Polski do strefy Schengen i związane z akcesją otwarcie granic. Młodzi ludzie wskazywali również na rewolucję technologiczną i wdrożenie nowoczesnych technologii informatycznych, pozwalających na lepszą mobilność firm na rynku. W kontekście najważniejszych zjawisk podkreślano inwestycje zagraniczne, a także rozwój infrastruktury operacyjnej i drogowej w Polsce. Ważnych dla branży konsekwencji upatrywano w decyzji o zorganizowaniu w naszym kraju Euro 2012. Młodzi ludzie równie uważnie obserwują swoich przyszłych pracodawców. W ankiecie wykazali się szczegółową wiedzą na temat TNT, kojarząc firmę m.in. ze zwycięstwami w programie Operator Logistyczny Roku.

- Cieszymy się, że dla tak aktywnych ludzi jesteśmy jednym z preferowanych pracodawców - dodaje Rafał Dziura. - Oferujemy tak poszukiwaną przez nich globalność w działaniu, rozpoznawalną markę o dobrej opinii, systemy wspierające ich rozwój zawodowy.

Ostatnio zmieniany piątek, 27 maj 2011 11:50

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj