logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Konkurs na nazwę pociągów zespołowych PKP Intercity

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W połowie sierpnia PKP Intercity zakończyło proces pozyskiwania finansowania na zakup składów zespołowych oferujących szybkość, nowoczesność i najwyższy standard podróżowania. Nowe pociągi wyjadą na polskie tory w 2014 roku, a już dziś Przewoźnik ogłasza konkurs na ich nazwę. Główną nagrodę stanowi Srebrna Karta Intercity, czyli półroczny bilet na wszystkie krajowe pociągi uruchamiane przez przewoźnika. Oficjalnym Partnerem konkursu jest Rzeczpospolita. Akcję przyjaznego środowisku środka transportu wspiera Greenpeace.
 


Nowe pociągi spółki kursować będą na trasie Gdańsk - Warszawa - Kraków/Katowice. Trasę z Warszawy do Gdańska pokonają już w 2,5 h, a z Warszawy do Krakowa i Katowic w nieco ponad dwie godziny. Składy zespołowe to nie tylko najwyższa jakość poparta nowoczesnymi rozwiązaniami, ale też estetyka i przestronność wnętrz. Wszyscy, którzy chcą włączyć się do zabawy - być pomysłodawcą nazwy i wygrać nagrodę - mogą zgłaszać propozycje za pośrednictwem formularza konkursowego, który znajduje się na stronie www.intercity.pl/kolej_na_nazwe. Jeśli zwycięską nazwę zaproponuje więcej niż jeden Uczestnik, nagroda zostanie przyznana osobie, której zgłoszenie pojawi się jako pierwsze w panelu administracyjnym konkursu. Dodatkowe informacje, ciekawe materiały na temat konkursu i pociągów można znaleźć w codziennym wydaniu Rzeczpospolitej lub na stronie www.rp.pl

- Składy zespołowe to pociągi, które wpłyną na zmianę postrzegania kolei w Polsce. Będą szybkie, nowoczesne, komfortowe, a jednocześnie dostępne dla każdego. To wszystko sprawia, że bardzo zależy nam na wyborze odpowiedniej nazwy, pasującej do ich charakteru - podkreśla Malgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Z uwagi na fakt, że składy zespołowe są wydajne energetycznie i emitują minimum gazów cieplarnianych, a w przeliczeniu na pasażerokilometr (pkm) zużywają nieporównywalnie mniej energii niż samochody i samoloty, akcję zdecydowała się wesprzeć organizacja Greenpeace.

- W świecie narastających zmian klimatu i rosnących cen kończącej się ropy naftowej, inwestycja w kolej jest jedną z najlepszych możliwych. Z dróg na kolej trzeba przenieść towary, ale również podróżnych - dać im szansę podróżowania bezpiecznego, komfortowego i znacznie bardziej ekologicznego niż ma to miejsce dzisiaj. Co więcej, jeśli politycy w kolejnych latach podejmą właściwe decyzje, nowoczesne pociągi mogą w przyszłości być zasilane energią ze źródeł odnawialnych: wiatru, słońca, biomasy czy geotermii - stwierdza Maciej Muskat, dyrektor Greenpeace Polska.

Na propozycje nazw konkursowych przewoźnik oczekuje do 26 września 2011 roku. W czwartek, 29 września Komisja Konkursowa ogłosi wyniki i przyzna jedną nagrodę - Srebrną Kartę Intercity, półroczną, imienną, uprawniającą do podróży wszystkimi krajowymi pociągami Spółki w klasie 2. Dodatkowo, osoby wyróżnione w konkursie dostaną zaproszenie na pierwszy, uroczysty przejazd nowoczesnymi pociągami. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej www.intercity.pl oraz w siedzibie PKP Intercity.

Ostatnio zmieniany środa, 14 wrzesień 2011 14:30

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj