logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

DHL dołącza do Koalicji Bezpieczni w Pracy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DHL Polska, należąca do Grupy Deutsche Post DHL, globalnego dostawcy usług logistycznych, została nowym członkiem Koalicji Bezpieczni w Pracy. Celem koalicji jest popularyzacja kultury bezpieczeństwa w polskich firmach oraz budowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie i życie pracownika.

   Koalicja Bezpieczni w Pracy to inicjatywa czterech firm: CWS-boco Polska, PW Krystian, LafargeHolcim i TenCate Protective Fabrics. Następnie grono koalicjantów powiększyło się o firmę SEKA S.A. W 2017 r. członkiem koalicji został Inter Cars, a z początkiem 2018 r. dołączył DHL Polska, który tworzą trzy dywizje: DHL Express, DHL Parcel i DHL Supply Chain.

- Nieodłącznym elementem naszej codziennej działalności jest bezpieczeństwo. Współpraca w ramach koalicji daje możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń, realnej partycypacji w promowaniu dobrych praktyk związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Jednym z celów DHL jest poprawa jakości życia, którą realizujemy zarówno w stosunku do naszych klientów, ale również pracowników. Obecność DHL w koalicji potwierdza nasze zaangażowanie w promowanie aspektów związanych z bezpieczeństwem - mówi Piotr Okurowski, prezes zarządu DHL Supply Chain.

   Koalicja Bezpieczni w Pracy jest inicjatorem największego konkursu branżowego dla zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa i higieny pracy - Mistrzostw Kadry BHP. Co roku koalicja przygotowuje i zleca badanie na temat warunków bezpieczeństwa pracy w polskich przedsiębiorstwach. Najnowszy raport „Bezpieczeństwo Pracy w Polsce 2017” można przeczytać tutaj.

- W przestrzeni publicznej wciąż niewiele jest danych dotyczących praktycznych rozwiązań w obszarze BHP. Dlatego oprócz licznych projektów badawczych, angażujemy się także w inicjatywy promujące najlepsze praktyki, zarówno naszych koalicjantów, jak i środowisk służb BHP skupionych wokół naszej inicjatywy. Jestem przekonany, że przystąpienie do koalicji światowego lidera w zakresie rozwiązań logistycznych poszerzy znacznie nasze zaplecze eksperckie - mówi Andrzej Smółko, przewodniczący Koalicji Bezpieczni w Pracy, prezes CWS-boco Polska.

   Jednym z zadań koalicji jest także integracja środowiska BHP. Patronami koalicji są najważniejsze instytucje związane z bezpieczeństwem pracy: Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy, Państwowa Inspekcja Pracy (Główny Inspektor Pracy), Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP, Urząd Dozoru Technicznego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz organizacje pracodawców: Pracodawcy PR i Konfederacja Lewiatan. W 2017 r. inicjatywa została nagrodzona prestiżową statuetką SABRE Awards EMEA 2017 za najlepszą kampanię komunikacyjną zrealizowaną w regionie Baltic (obejmującym Polskę oraz Litwę, Łotwę i Estonię). Informacje na temat Koalicji Bezpieczni w Pracy dostępne są w serwisie: www.bezpieczniwpracy.pl.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 luty 2018 09:29

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj