logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Partnerstwo w zarządzaniu wiedzą logistyczną

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Specjalistyczne firmy przychodzą i odchodzą. W przedsiębiorstwie pozostaje problem, jak przełożyć osiągnięcia i konsekwencje wdrożonego projektu na złożone środowisko pracy i nowe możliwości osiągnięcia pozycji konkurencyjnej na rynku. Jak przekuć wydane pieniądze na sukces.
Wielu menedżerów w praktyce boryka się z rzeczywistym przebiegiem złożonych, systemowo powiązanych i interdyscyplinarnych współzależności logistyki z innymi funkcjami przedsiębiorstwa, w jego procesach gospodarczych. Wyzwania redukcji całkowitych kosztów łańcuchowych, jednolitej identyfikacji ładunku w łańcuchu partnerów, eliminacji strat i wiele innych, obejmujących złożone uwarunkowania relacji z otoczeniem rynkowym, wymagają bieżących analiz i nie są zadaniem łatwym. Do tego należy dołączyć śledzenie nowych technologii i rozwiązań organizacyjnych oraz sztukę ich wdrażania w ścisłym powiązaniu z dostawcami i odbiorcami, aby jeszcze lepiej obsłużyć klienta i podnieść konkurencyjność produktu na rynku.
Rozległy obszar zadaniowy zarządzania logistyką ma swoje wymierne odbicie w bardzo pojemnym zakresie obowiązków dyrektorów ds. operacyjnych, dyrektorów i kierowników ds. logistyki oraz oczywiście ich zespołów. Oto dwie wypowiedzi zebrane tylko w ramach ostatnio realizowanych projektów i wdrożeń:
Wdrożenie systemu organizacyjnego i informatycznego zarządzania dostawcami jest etapem stopniowego przechodzenia do kontroli łańcucha zaopatrzenia i analizy możliwości outsourcingu produkcji wielu podzespołów. Realizujemy to, aby móc dokładniej skoncentrować się na potrzebach klienta oraz zwiększyć możliwości i elastyczność produkcji, nie budując nowych hal fabrycznych. Jest to dla nas zupełnie nowa droga, nowa również dla naszych wielu dostawców. Powoli budujemy naszą strategię raczej intuicyjnie popychani bieżącymi korzyściami, niedokładnie wiedząc, jak i jakimi narzędziami oraz jaki będzie skutek dla naszej pozycji finansowej i konkurencyjnej. Poszukując pomocy wśród ekspertów i ośrodków specjalistycznych, często napotykamy problem braku odpowiednio dedykowanej oferty, konieczności zapoznania się z funkcjonowaniem naszego przedsiębiorstwa i naszych powiązań z dostawcami. A często jest potrzebna niewielka podpowiedz, ale w ciągu jednego lub dwóch dni.

Artrykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" nr 6/2005.
Ostatnio zmieniany niedziela, 03 grudzień 2006 16:49
Ściągnij załącznik:

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym…

Toyota Motor Europe i Dassault Systèmes wspólnie pracują nad cyfrowym marketingiem nowej generacji

Firmy Dassault Systèmes i Toyota Motor Europe podpisały trzyletnią umowę, w ramach której będą pracować...

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska i KAS zawarły porozumienie w sprawie współpracy

Poczta Polska zawarła porozumienie z Krajową Administracją Skarbową Ministerstwa Finansów dotyczące współpracy w zakresie odprawy...

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska wynajmuje powierzchnię na terenie portu w Düsseldorfie

Neska, Schiffahrts- und Speditionskontor GmbH, opracowuje zorientowane na klienta rozwiązania w zakresie obsługi przeładunku drobnicy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj