logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

System automatycznej dystrybucji: Część 2 - case study

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Automatyczny system sortowania umożliwił hiszpańskiemu dystrybutorowi odzieży dziecięcej Millamed radykalną poprawę procesu realizacji zamówień w centrum dystrybucyjnym w Maladze. Wolumen, który Millamed obsługiwał w ciągu całego tygodnia jest teraz przerabiany w trakcie jednego dnia roboczego. Cechy systemu, to:

  • ZWIĘKSZENIE PRODUKTYWNOŚCI - nowy system obsłuży w ciągu jednego dnia zamówienia realizowane uprzednio w trakcie całego tygodnia
  • DORADZTWO I METODA DBI (Design Build Integrate) - analiza danych operacyjnych, dokładne opisanie istniejących procesów oraz wybór właściwych rozwiązań technicznych zaowocowały rozwiązaniem odpowiadającym wymaganiom zarówno dnia dzisiejszego, jak i celom biznesowym Millamedu na najbliższe parę lat
  • AUTOMATYZACJA - wprowadzenie automatyzacji procesów pozwoliło na stabilne zwiększenie wydajności procesów, wpłynęło na usprawnienie załadunku i magazynowania produktów
  • WIARYGODNA KONTROLA PROCESU - nowoczesne oprogramowanie i usprawniony przepływ towarów zwiększyły wiarygodność informacji na temat stanów magazynowych oraz umożliwiły automatyczne generowanie niezbędnych raportów.

Wyzwanie
Sprzedaż ubrań spod marki Charanga wzrastała z roku na rok o 30%. Aby poradzić sobie z takim wzrostem sprzedaży, nie wystarczyła już przeprowadzka do nowego centrum dystrybucyjnego Millamedu o powierzchni 12 000 m kw. oraz drobne modyfikacje w procesie realizacji zamówień. Konieczna była dokładna analiza istniejącego procesu i przygotowanie zupełnie nowego rozwiązania.
Zamówienia dla 168 sklepów Millamedu, zlokalizowanych w Hiszpanii, Portugalii, na Środkowym Wschodzie oraz w Ameryce Południowej, kompletowane były ręcznie. Firma była w stanie obsłużyć dwie pełne kompletacje otrzymanych zamówień na tydzień. Dodatkowe obciążenie dla dystrybucji stanowiły zamówienia dla outletów (Factory Outlets), w których prowadzono sprzedaż zeszłorocznych kolekcji. Millamed potrzebował całkowicie nowego modelu pracy; modelu, który gwarantował poprawę czasu reakcji centrum dystrybucyjnego na zamówienia ze sklepów, a także znaczną redukcję błędów, poprawę kontroli nad procesami i szybki dostęp do danych.
Rozwiązaniem okazał się system sortujący - nie tylko dla potrzeb biznesowych dnia dzisiejszego, ale także na najbliższe lata, dając Millamedowi możliwość sprawnego zarządzania prognozowaną sprzedażą w ciągu nadchodzących lat. Wdrożone rozwiązanie umożliwia obsługę dwóch pełnych kompletacji (Picking Waves), przeznaczonych dla sklepów z marką Charanga oraz pojedynczej fali zamówień dla Outletów (Factory Outlets) - wszystko w ciągu jednego dnia!

System
Wdrożony system składa się z 43 metrowego urządzenia sortującego, zamontowanego na stalowej ramie na wysokości 3,5 m nad poziomem podłogi. Wokół głównej ramy sortera, opartej na koncepcji karuzeli, porusza się 118 metalowych tacek - podzielonych na dwie równe, ruchome części, które otwierają się nad docelowym miejscem zrzutu dokładnie tak, jak luki w bombowcach - stąd nazwa dla całego urządzenia: sorter "bomb bay". Poniżej krążących tacek znajduje się 100 miejsc zrzutu (tak zwane "drop stations").

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" 2/2010.

 
Ostatnio zmieniany piątek, 09 marzec 2012 09:44

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Mostostal Pomorze z nowym magazynem na Wyspie Ostrów

Mostostal Pomorze z nowym magazynem na Wyspie Ostrów

Firma Mostostal Pomorze, wyspecjalizowany wykonawca robót w branży konstrukcji stalowych, wynajęła ponad 1500 m kw....

Szybsze opłacanie faktur celnych z DHL Express

Szybsze opłacanie faktur celnych z DHL Express

Jednym z celów DHL Express jest upraszczanie handlu międzynarodowego, dlatego firma wdrożyła kolejną innowację dla...

Po raz siódmy wezmą się za elektrośmieci

Po raz siódmy wezmą się za elektrośmieci

Od 27 maja do 14 czerwca br. dziesięć firm z branży nieruchomości komercyjnych przeprowadzi zbiórkę...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj