logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Co warto wiedzieć zlecając przesyłkę kurierską?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każdego tygodnia mieszkańcy Polski wysyłają tysiące paczek oraz przesyłek pocztowych. Przesyłki wysyłamy członkom naszej rodziny, bliskim oraz dalszym znajomym. Ci z nas, którzy prowadzą działalność gospodarczą, przesyłają również setki paczek do swoich klientów. Zarówno tym pierwszym jak i drugim zależy na  jak najszybszym dostarczeniu paczki do adresata, przy jednoczesnym minimalizowaniu kosztów oraz czasu potrzebnego na zrealizowanie wysyłki.


Porównaj oferty firm kurierskich
Zdarza się, że zależy nam na jak najszybszym zleceniu naszej paczki. W takiej sytuacji możemy ulec pokusie zlecenia paczki z pierwszą firmą znalezioną w Internecie, oferującą tanie usługi kurierskie. Zdecydowanie odradzamy takie rozwiązanie, gdyż może ono wpłynąć negatywnie na nasze relacje z odbiorcą lub klientem. Firmy kurierskie różnią się znacznie, nie tylko pod kątem oferowanych cen, ale co równie istotne, pod kątem jakości usług.

Jeśli prowadzisz sklep internetowy, zawsze staraj się przywiązywać uwagę do jakości usług dostawy, gdyż jest to bardzo istotny element postrzegania Twojej firmy w oczach klienta. Nawet delikatne problemy z dostarczeniem przesyłki mogą spowodować przyszłą niechęć klienta do kupowania w Twoim sklepie internetowym.

 

Nie przepłacaj
Na rynku usług kurierskich znajduje się kilku renomowanych przewoźników, gwarantujących wysokiej jakości usługi transportowe. Bywa jednak tak, że za zlecenie tej samej paczki u jednego z nich zapłacimy znacznie więcej niż u drugiego. Istotnym jest aby na porównanie ofert nie tracić zbyt wiele czasu.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest firma kurierska ParcelABC. Współpracuje ona z wieloma renomowanymi firmami europejskimi (tj. DPD, TNT, FedEx, UPS). Firma ta wykorzystuje wolne miejsca przewozowe pozostałych przewoźników na danej trasie, co umożliwia jej oferowanie wysokiej jakości usług przy relatywnie niskiej cenie.

 

Zapoznaj się z opiniami o firmie
Bywa tak, że na rynku pojawia się przewoźnik, gwarantujący bardzo tanie usługi kurierskie. Kuszeni niską ceną klienci zaczynają masowo korzystać z oferty tej firmy. Niestety nie jest ona w stanie zagwarantować wysokiej jakości usług przy dużej ilości zleceń, co kończy się licznymi opóźnieniami lub uszkodzeniami towaru.

Dlatego tak istotnym jest zapoznanie się z opiniami innych klientów odnośnie jakości realizowanych usług przez daną firmę. Pomoże nam to wyeliminować te firmy, które nie mają wysokich standardów realizacji dostaw, a odbiorcy zaoszczędzić wiele czasu oraz niepotrzebnych zmartwień podczas oczekiwania na przesyłkę.

 

Sprawdź możliwość śledzenia paczki przez Internet
Profesjonalni przewoźnicy dają możliwość ciągłego śledzenia lokalizacji paczki za pomocą Internetu, na przykład sprawdź InPost przesyłki. Ta funkcjonalność nie tylko może zaoszczędzić czas oczekiwania na paczkę po stronie klienta, ale też pomóc zlokalizować przesyłkę na wypadek jej zagubienia.

Upewnij się, że firma, która będzie realizować wysyłkę Twojej paczki, umożliwia swoim klientom ciągłe namierzanie, gdyż bez tej funkcjonalności adresat może mieć kłopoty z lokalizacją swojej paczki.

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 październik 2018 13:31

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Kupuj i sprzedawaj w Porcie Gdańsk

Kupuj i sprzedawaj w Porcie Gdańsk

Kup, sprzedaj, przeładuj, zacumuj, stwórz relacje biznesowe - dzień jak co dzień w Porcie Gdańsk,...

Go Logis organizuje dostawy just in time na budowę szpitala…

Go Logis organizuje dostawy just in time na budowę szpitala w Londynie

Go Logis, polski spedytor o zasięgu międzynarodowym, stawia na obsługę branży budowlanej. Go Logis podpisał...

Dachser z certyfikatem na transport farmaceutyków

Dachser z certyfikatem na transport farmaceutyków

Operator logistyczny Dachser uzyskał dla swojego oddziału przy frankfurckim porcie lotniczym certyfikat CEIV Pharma od...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj