logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

EPC w sektorze służby zdrowia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rozwiązania opierające się na technologii EPC znajdują zastosowania w większości sieci dostaw różnorodnych branż. Wśród bezpośrednich odbiorców tych rozwiązań duże zainteresowanie ostatnimi czasy wykazuje sektor służby zdrowia i farmacji.
21 czerwca 2005 roku odbyła się w Brukseli konferencja pt. "RFID in the Healthcare Supply Chain of Europe. EPC setting the standard". Konferencja miała charakter nie tylko naukowy, ale również praktyczny. Oprócz wystąpień przedstawicieli EPCglobal i GS1 swoje rozwiązania oparte o standardy technologii EPC zaprezentowali również specjaliści z firm informatycznych i sprzętowych. Głównym celem konferencji było zachęcanie firm sektora służby zdrowia do korzystania z globalnych rozwiązań w dziedzinie technologii EPC. Poza tym równie ważnym celem konferencji była wymiana doświadczeń w tym zakresie pomiędzy organizacjami zarządzającymi standardami, firmami informatycznymi a firmami z branży, z sektora służby zdrowia i farmacji. Przedstawiciele EPCglobal i GS1 zwracali uwagę na następujące osiągnięcia związane ze standardami EPCglobal:
- stosowanie standardów GS1 przez coraz większą liczbę uczestników sektora służby zdrowia (m.in. producenci leków)
- ustanowienie standardu interfejsu komunikacyjnego UHF 2 generacji (standard ISO)
- wzrost liczby uczestników EPCglobal
- wdrożenia pilotowe u dużych producentów (np. firma Johnson&Johnson).
Podkreślano również czemu ma służyć wdrażanie standardów EPC w sektorze służby zdrowia, czyli spełnieniu 4 podstawowych kwestii:
- identyfikacja właściwego pacjenta
- identyfikacja właściwego lekarstwa
- identyfikacja właściwej dawki
- identyfikacja właściwego czasu zastosowania (określonego lekarstwa).
Firmy informatyczne zaprezentowały swoje produkty i usługi w zakresie technologii RFID/EPC, jak również przedstawiły w zarysie, jak zaimplementowały te rozwiązania w określonych firmach głównie branży farmaceutycznej. Bardzo ciekawy przypadek biznesowy zastosowania technologii EPC zaprezentowała firma Novartis, która jest korporacją farmaceutyczną. W jej skład wchodzi 360 przedsiębiorstw ze 140 krajów. Produkują głównie: leki wydawane na receptę, leki wydawane bez recepty, leki odtwórcze, leki weterynaryjne, soczewki kontaktowe i produkty do ich pielęgnacji, żywność dla dzieci i niemowląt oraz żywność funkcjonalną. Firma Novartis rozpoczęła pilotowe wdrożenie systemu opartego o identyfikację za pomocą tagów EPC.

Artykuł pochodzi z czasopisma "Logistyka" nr 5/2005.
Ostatnio zmieniany czwartek, 30 listopad 2006 13:29
Ściągnij załącznik:

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

C.H. Robinson zatrudni stu specjalistów IT w Warszawie

C.H. Robinson zatrudni stu specjalistów IT w Warszawie

Do końca 2020 roku C.H. Robinson zatrudni ponad stu specjalistów IT do warszawskiego oddziału firmy....

W Poznaniu pracownicy Poczty Polskiej testują auta elektryczne o ładowności…

W Poznaniu pracownicy Poczty Polskiej testują auta elektryczne o ładowności powyżej 800 kg

Pocztowcy z Poznania testują jeden z najnowocześniejszych samochodów elektrycznych o ładowności powyżej 800 kg. Testy...

Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt!

Zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych, odpoczynku w gronie rodziny i przyjaciół życzy Redakcja portalu www.logistyka.net.pl  

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj