Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Przewóz Jacka Danielsa do Belgii

Przewóz Jacka Danielsa do Belgii 3 lata 10 miesiąc temu #8208

Witam,
w ramach projektu mam przygotować i zaplanować możliwie jak najbardziej realistyczny (dokumenty przewozowe, kosztorys, wybór środka transportu etc.) przewóz whisky marki Jack Daniels z Lynchburga (stan Tennessee w U.S.A) do Brukseli w Belgii. Będę wdzięczny za wszelką pomoc, dotyczącą wcześniej wspomnianych rzeczy oraz warunków przewozu whisky (przede wszystkim, w czym ją przewozić). Również wszelkimi materiałami na ten temat nie pogardzę. :)
Ostatnio zmieniany: 3 lata 10 miesiąc temu przez Lukasz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przewóz Jacka Danielsa do Belgii 3 lata 9 miesiąc temu #8268

Postaram się odświeżyć temat. Może za drugim razem się uda. :)
Ostatnio zmieniany: 3 lata 9 miesiąc temu przez PatrykStudent.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przewóz Jacka Danielsa do Belgii 3 lata 9 miesiąc temu #8294

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3603
  • Otrzymane podziękowania: 191
  • Oklaski: 153
Witam,

obawiam się, że redakcja portalu niestety nie dysponuje takimi materiałami. Kluczowe pytania na jakie należy sobie odpowiedzieć, to jaka ilość tego produktu i w jakim terminie ma zostać przewieziona z Tennessee do Belgii? To w znacznym stopniu będzie warunkowało wybór środków transportu. Należałoby też sprawdzić model dystrybucji tego trunku w Europie. Może przecież się okazać, że alkohol jest rozlewany i butelkowany, np. w którymś z państw Unii Europejskiej i import bezpośrednio z USA jest po prostu nieopłacalny? To oczywiście tylko hipotetyczne rozważania. Przede wszystkim należy zapoznać się z prawodawstwem UE i Belgii w zakresie importu alkoholu, który będzie obłożony cłem i akcyzą. Transport z USA z pewnością będzie się odbywał drogą morską, chyba, że chodzi o sprowadzenie małej ilości produktu - wówczas w grę wejdzie jeszcze transport lotniczy.
Najłatwiej jest oczywiście powierzyć transakcję profesjonalistom, czyli firmom spedycyjnym, które za klienta zajmą się zorganizowaniem przewozu z zagranicy i dopełnieniem wszelkich formalności.
Myślę, że pomocna może być lektura dokumentów zebranych na stronie www Izby Administracji Skarbowej.

Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Przewóz Jacka Danielsa do Belgii 3 lata 9 miesiąc temu #8295

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Od czasu rozpoczęcia tematu mój projekt znacząco ruszył do przodu. Zdecydowałem się na transport 10 EUR whisky ciężarówką z Tennessee do Portu w Południowej Luizjanie i przeładunek do kontenera chłodniczego stamtąd do portu w Antwerpii, następnie przeładunek na ciężarówkę do Brukseli. Termin nie ma znaczenia, cały przewóz jest hipotetyczny. Oczywiście ma Pan racje, Jack Daniels ma swoje rozlewnie w Europie, ale celem mojego projektu jest zaplanowanie przewozu tego trunku właśnie z USA do Belgii nie patrząc na opłacalność. W tym projekcie mam właśnie przedstawić owe "dopełnienie wszelkich formalności"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.134 s.
Strony internetowe