Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: logistyk

logistyk 13 lata 3 tygodni temu #225

  • puffy
  • puffy Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 2
  • Oklaski: 0
coś dla mojej narzeczonej Marty:)
Logistyk (ang. logistics, gr. logisticós - doświadczony w liczeniu; racjonalny) to specjalista w dziedzinie ekonomii przedsiębiorstw i handlu, zajmujący się zarządzaniem procesem planowania i przepływu surowców, półproduktów i produktów. Zazwyczaj specjaliści od logistyki zajmują się magazynami, dopływem surowców do fabryki, a następnie wywożeniem gotowych wyrobów. Zaopatrzenie, planowanie produkcji, dystrybucja, transport, komunikacja, to zakres obowiązków logistyka.

Logistyk zajmuje się także poprawą elastyczności i zdolności adaptacyjnych firmy na rynku. Dba o utrzymanie jej w optymalnej gotowości do produkcji, zabezpiecza odpowiednio wydajny system dystrybucji itd. Tak więc logistyka to dziedzina zarządzania firmą pod kątem jej ogólnej efektywności, prowadząca do obniżania kosztów własnych i firm-partnerów. W węższym zakresie logistyk bywa specjalistą zaopatrzenia we wszystko, co konieczne w procesie produkcji w jego firmie, a w jeszcze węższym - specjalistą transportu. Jednak ambitny logistyk to osoba zarządzająca operacyjnymi możliwościami swojej firmy i twórczo usprawniająca jej działanie na każdym etapie.

Specjaliści w dziedzinie logistyki projektują i odpowiadają za efektywność działania systemów dystrybucji, transportu i komunikacji.

Ogólniej logistyka określa zasada 7R.
7R (ang.) - zapewnienie dostępności właściwego produktu we właściwej ilości, we właściwym czasie, właściwej jakości, właściwym miejscu, właściwemu klientowi we właściwej cenie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.175 s.
Strony internetowe