logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

witam,potrzebuję pomocy!
(1 przeglądających) (1) Gość
 • Strona:
 • 1

TEMAT: witam,potrzebuję pomocy!

witam,potrzebuję pomocy! 3 lata, 10 mies. temu #4928

 • jarekn
 • Offline
 • Fresh Boarder
 • Posty: 1
 • Oklaski: 0
witam, potrzebuję pilnej pomocy w tym zadaniu! Niestety, nie jestem w stanie sam go rozwiązać.. z góry dziękuję i bardzo proszę o pomoc!
oto zadanie:
Sytuacja:
W Twoim mieście organizowane są międzynarodowe zawody koszykarskie dla młodzieży, które zostaną rozegrane w weekend za półtora miesiąca. Jest to prestiżowe wydarzenie, które z roku na rok – ze względu na dobrą organizację oraz wysoki poziom umiejętności prezentowanych przez uczestniczące drużyny – cieszy się coraz większą popularnością.

W turnieju zawsze uczestniczy 8 zespołów: 3 z Polski oraz 5 z zagranicy. Drużyny przeważnie zjeżdżają się w piątek wieczorem, ewentualnie w sobotę rano. W sobotę i niedzielę mają miejsce rozgrywki pomiędzy drużynami. W niedzielę, po wyłonieniu zwycięzcy, odbywa się uroczyste wręczenie nagród przez Sponsora Głównego, który finansuje turniej od samego początku powstania inicjatywy. Sponsor Główny w trakcie ustalania warunków wejścia w projekt umówił się ustnie z koordynatorem projektu, iż wszystkie drużyny będą obecne na rozdaniu nagród. Wynika to z faktu, że w poprzedniej edycji zespoły, które nie zajęły pierwszego lub drugiego miejsca w nim nie uczestniczyły. To wywołało u Sponsora Głównego duże niezadowolenie i chęć rezygnacji z dalszego sponsorowania wydarzania.

Na półtora miesiąca przed rozpoczęciem zawodów koordynator zespołu organizującego turniej, z powodów osobistych, rezygnuje z pełnionej funkcji i wyjeżdża za granicę, przez co kontakt z nim staje się niemożliwy.

Poszukiwany jest nowy koordynator i Ty postanawiasz sprawdzić się w tej roli. Przedstawiłeś swoją kandydaturę organizatorowi i zostałeś wybrany. Przejmujesz pieczę nad czteroosobowym Zespołem organizującym turniej, którego Członków nie znasz i nie wiesz w jakim stopniu możesz na nich polegać. Postanowiłeś zorganizować spotkanie swojego Zespołu.

Podczas spotkania z zespołem dowiadujesz się, że:
● Jedna z drużyn zagranicznych, która wygrywała turniej dwa lata z rzędu, rezygnuje z udziału w zawodach, ponieważ otrzymała błędną informację o terminie zawodów. W weekend, w który odbywa się organizowany przez Twój Zespół turniej, gra półfinałowy mecz o mistrzostwo swojego kraju. Mecz ten odbywa się dokładnie w sobotę. Trener drużyny jest bardzo zdenerwowany niedopatrzeniem ze strony organizatorów i zapowiedział, że więcej jego drużyna nie weźmie udziału w tych zawodach.
● Sponsor Główny jest niezadowolony ze współpracy, ponieważ otrzymał informację o wycofaniu się jednej z drużyn, a wszystkie materiały promocyjne są już wydrukowane. Przypomina również, że za dwa tygodnie mija deadline na przekazanie szczegółowych informacji dotyczących: potwierdzenia zakwaterowania uczestników, potwierdzenia wynajęcia sali oraz dokładnego terminu wręczenia nagród.

Po spotkaniu stwierdzasz, że Twoim Zespole powstała nieprzyjemna atmosfera, ponieważ jeden z Członków podważył Twój autorytet podczas przedstawiania reguł współpracy.

Pamiętaj, że do rozpoczęcia zawodów pozostało półtora miesiąca, a na dopięcie najważniejszych kwestii organizacyjnych zostało Ci niewiele czasu!

Zadanie:
Pomyśl, co powinieneś zrobić oraz jak się zachować, aby finalnie – o ile to w ogóle możliwe - uporać się ze wszelkimi pojawiającymi się problemami.
Napisz jakie realne działania podejmiesz i do czego będziesz dążyć, aby całe wydarzenie zakończyło się powodzeniem. (Limit wyrazów ze spacjami do 5 000)
Ostatnio zmieniany: 3 lata, 10 mies. temu przez jarekn.

Odp: witam,potrzebuję pomocy! 3 lata, 10 mies. temu #4930

 • Lukasz
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 3083
 • Oklaski: 132
Szanowny Panie,

chyba nie oczekuje Pan, że ktoś za Pana na tym forum opisze rozwiązanie problemu w objętości 5 tys. znaków ze spacjami?
Z tego co wiem, w bibliotece Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu można znaleźć materiały nt. obsługi logistycznej imprez sportowych.
Ponadto WSL jest organizatorem konferencji "Logistyka w sporcie". Myślę, że w materiałach konferencyjnych można zdobyć wiele użytecznych informacji na ten temat.

Pozdrawiam
ŁP
 • Strona:
 • 1
Wygenerowano w 0.11 sekundy

Newsletter

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj