Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Pytanie o temat i "strukturę" pracy magisterskiej

Pytanie o temat i "strukturę" pracy magisterskiej 10 lata 10 miesiąc temu #3872

 • krzycho89
 • krzycho89 Avatar
 • Offline
 • Fresh Boarder
 • Posty: 3
 • Oklaski: 0
Witam,
mam pytanie dotyczące pracy magisterskiej którą chciałbym napisać.
Mianowicie temat jaki sobie wybrałem dotyczy transportu towarów niebezpiecznych. Swoją pracę inżynierską pisałem na temat "transport drogowy materiałów niebezpiecznych", która miała charakter stricte teoretyczny, natomiast magisterską chciałbym rozszerzyć o jakiś "wkład własny" żeby mogła w ogóle przejść.
Moja promotorka nie służy pomocą, powiedziała że nie wtrąca się, nie ingeruje w moje postępy w pisaniu (wiem że to dziwne ale taka prawda) więc zostawia mi wolną rękę).
Myślałem o porównaniu transportu drogowego i kolejowego (oczywiście w przewozie ładunków/towarów niebezpiecznych), danych statystycznych, tendencjach rozwojowych, jak on wygląda w tych gałęziach transportu, jak udział tych przewozów się kształtował w jakimś przedziale czasowym (najlepiej jak najaktualniejsze dane).
Potrzebuję konkretnie literatury gdzie mogę znaleźć coś ogólnie transporcie kolejowym (mało jest książek na ten temat niestety), bo wiem że umowa RID będzie konieczna (chociaż też mam problem z jej znalezieniem.. ).

Chciałbym także dodać jak te transporty mają się np w rejonie małopolski lub ogólnie jakiegoś obszaru Polski, nie wiem jednak gdzie szukać takich danych.

Drugą opcją nad jaką myślałem byłoby oparcie się o jakieś dane, schematy, procedury jakiejś firmy, scharakteryzować je oraz przedstawić (oczywiście jeśli firma będzie tego wymagać to wszelkie informację zostaną objęte klauzurą poufności a dane zmienione na X-y i Y-ki. Tylko tutaj jest problem która firma zajmuje się większością takich dostaw i czy przedstawiłaby mi nie tylko swoje procedury co dane dotyczące ilości przewożonych ładunków tego typu na przełomie np ostatnich 5 lat (aby np stwierdzić jakie są tendencje w dostawach, czy maleją, czy rosną, czy może raczej kształtują się na stałym poziomie).

Bardzo, ale to bardzo proszę o pomoc, radę, o namiary na strony internetowe/książki na których mam szukać jakiś analiz i danych z rynku logistycznego dla dostaw tego typu i nie tylko, propozycje literatury abym miał chociaż wstęp teoretyczny do opisania transportu drogowego (umowę ADR już mam i część literatury do transportu drogowego również - ale może są już jakieś nowe pozycje literatury na ten temat), a przede wszystkim kolejowego wraz z RIDem. Ew. nazwy firm do których mógłbym się zwrócić o te schematy, procedury i dane.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pytanie o temat i "strukturę" pracy magisterskiej 10 lata 10 miesiąc temu #3882

 • Lukasz
 • Lukasz Avatar
 • Offline
 • Administrator
 • Posty: 3688
 • Otrzymane podziękowania: 200
 • Oklaski: 159
Witam,

myślę, że mimo wszystko łatwiej będzie zrealizować pierwszy wariant pracy.
Warto zajrzeć np. na stronę www Urzędu Transportu Kolejowego.

Można tam znaleźć m.in. informacje na temat przewozów towarów niebezpiecznych w transporcie kolejowym, a także na temat Regulaminu RID.
Dzienniki Ustaw, w których publikowano Regulamin i kolejne zmiany są dostępne np. na stronie www Sejmu RP.
Nieco informacji jest dostępnych w książce: Transport. Europa - Azja, pod red. Macieja Mindura, Warszawa - Radom 2009.

Warto oczywiście sięgnąć także do czasopism branżowych, zapewne będzie można w nich znaleźć szereg ciekawych artykułów na ten temat.

Życzę powodzenia i pozdrawiam
ŁP
Ostatnio zmieniany: 10 lata 10 miesiąc temu przez Lukasz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.109 s.