Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Praca magisterska - analiza przedwdrożeniowa

Praca magisterska - analiza przedwdrożeniowa 6 lata 7 miesiąc temu #7367

Witam serdecznie!

Chciałabym się skontaktować z osobami, które mają na co dzień styczność z wdrażaniem systemu kodów kreskowych do przedsiębiorstw produkcyjnych.
Mam zamiar napisać pracę pt. "Analiza przedwdrożeniowa systemu kodów kreskowych w wybranym przedsiębiorstwie" i się zastanawiam jakiego systemu kodów kreskowych zastosować w firmie, w której pracuje. Bardziej chodzi mi o wewnętrzną identyfikację elementów kompletowanych do wysyłki i nie musi to być najnowsza technologia.
Oczywiście firma w niedalekiej przyszłości (rok, góra 2 lata) chciałaby wdrożyć taki system, a ja chciałabym im ułatwić analizując rynek.
Przedsiębiorstwo, w którym pracuję jest średniej wielkości. Charakteryzuje się produkcją jednostkową głównie na zamówienie klienta (ETO). W pracy głównie chciałabym się skupić na ostatnim procesie jakim jest kompletacja wyrobu gotowego, oczywiście na podstawie specyfikacji wysyłkowej.
Jeśli chodzi o stan obecny to na magazynie każdy element posiada swój indeks magazynowy (pracujemy na Comarch CDN XL). Firma produkuje również podzespoły na magazyn lecz jest to niewielka ilość. Elementy produkowane i kompletowane na końcu są tylko oznaczone nr zlecenia i to niestety nie jest wystarczające.
Chciałabym wykonać analizę systemów kodów kreskowych z terminalami na magazynie wyrobu gotowego, żeby wyeliminować pomyłki przy wysyłkach. Do analizy potrzebowałabym ok. 4 firm z ofertami.

Czy ktoś potrafi mi podpowiedzieć jakiego systemu powinnam szukać i ewentualnie podpowiedzieć firmy specjalizujące się w tego typu rozwiązaniach? :)
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Praca magisterska - analiza przedwdrożeniowa 6 lata 7 miesiąc temu #7386

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3690
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

oczywiście szczególnie polecam kontakt z ekspertami z Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.116 s.