logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Pierwsze naukowe koło logistyczne w szkole średniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jest Pan nauczycielem przedmiotów zawodowych z dziedziny logistyki w technikum w Łodzi i opiekunem szkolnego naukowego koła logistycznego. To pierwsze takie koło w szkole średniej. Na czym polega jego działalność?

Mateusz Anielak, nauczyciel w Technikum nr 3 w Łodzi: Moi uczniowie poskarżyli mi się kiedyś na jednej z lekcji, że ciężko jest im uczyć się i rozmawiać ze mną o magazynach, skoro nigdy w takim obiekcie nie byli. Musiałem przyznać im rację. Postanowiłem, że jeżeli znajdę w szkole osoby, które będą gotowe się zaangażować i poświęcić swój wolny czas, to zorganizuję dla nich takie wycieczki. Tak powstało nasze koło logistyczne - pierwsze, oficjalnie działające logistyczne koło naukowe na poziomie szkół średnich w Polsce.
Początkowo na nasze spotkania przychodziło 5-6 osób. Rozwiązywaliśmy zadania oraz poruszaliśmy kwestie związane z branżą TSL, które uczniowie sami chcieli analizować. Wszystko odbywało się bardziej na zasadzie koleżeńskiej rozmowy niż typowych zajęć lekcyjnych. Uczniom bardzo się to spodobało i stopniowo dołączali do nas inni. Dziś nasze Koło liczy 14 członków.
Głównym założeniem naszego Koła jest zdobywanie wiedzy z dziedziny logistyki oraz poszerzanie horyzontów zawodowych, ale nie tylko. Naszym priorytetem są wyjazdy na wycieczki zawodowe i konferencje logistyczne w całej Polsce. Łączymy przyjemne z pożytecznym, bo przy okazji uczniowie mogą zwiedzać kraj. Pierwszym naszym wyjazdem był udział w Forum Logistycznym w Poznaniu, które co roku organizuje koło naukowe przy Politechnice Poznańskiej. Niestety, choć nasza szkoła jest publiczna, koszty związane z wyjazdami w stu procentach pokrywamy sami. To dla nas duży problem. Szukamy więc firm i organizacji, które chciałyby nas w jakikolwiek sposób wesprzeć. Do tej pory otrzymaliśmy pomoc, m.in. z GS1 Polska, DS Smith i Decathlon CAR w Łodzi. Liczymy, że zainteresują się nami także inni, a nasze koło będzie się rozwijać. Planów mamy sporo.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze czasopisma "Logistyka" 2019 nr 1.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 marzec 2019 13:07

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Mostostal Pomorze z nowym magazynem na Wyspie Ostrów

Mostostal Pomorze z nowym magazynem na Wyspie Ostrów

Firma Mostostal Pomorze, wyspecjalizowany wykonawca robót w branży konstrukcji stalowych, wynajęła ponad 1500 m kw....

Szybsze opłacanie faktur celnych z DHL Express

Szybsze opłacanie faktur celnych z DHL Express

Jednym z celów DHL Express jest upraszczanie handlu międzynarodowego, dlatego firma wdrożyła kolejną innowację dla...

Po raz siódmy wezmą się za elektrośmieci

Po raz siódmy wezmą się za elektrośmieci

Od 27 maja do 14 czerwca br. dziesięć firm z branży nieruchomości komercyjnych przeprowadzi zbiórkę...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj