Zaloguj się
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wpływ covid na działalność firm logis-spedycyjnych

Wpływ covid na działalność firm logis-spedycyjnych 3 lata 9 miesiąc temu #10192

  • Kargul
  • Kargul Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Witam, tematem mojej pracy magisterskiej jest "Wpływ COVID-19 na działalność firm logistyczno-spedycyjnych i eventowych. Analiza wybranych parametrów logistycznych". Czy ktoś mógłby pomóc mi z doborem odpowiedniej literatury/artykułów? Dodatkowo nie mam do końca pomysłu jakie parametry opisać i wziąć pod uwagę w badaniach. Dodatkowo czy miałby ktoś dostęp do danych z takowych firm(lub wie gdzie takie coś mogę znależć) potrzebnych w przeprowadzeniu badań/ankiet, na których mógłbym oprzeć całą pracę?
Mam nadzieję, że ktoś poratuję pomysłami, czekam na kontakt.
Pozdrawiam
Mateusz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wpływ covid na działalność firm logis-spedycyjnych 3 lata 8 miesiąc temu #10195

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

według mnie powinien Pan przede wszystkim skonsultować swój pomysł z promotorem i uzyskać Jego akceptację. Czy czasem nie jest jeszcze za wcześnie na próbę oceny wpływu epidemii na działalność firm, zwłaszcza z tak szerokiego spektrum (logistyczno-spedycyjnych i eventowych). Przecież ciągle zmagamy się z epidemią i tak naprawdę nie wiemy, kiedy ustaną poważne zagrożenia związane z rozprzestrzenianiem się wirusa. Przedstawiciele WHO ostrzegają przecież, że obecnie nie jesteśmy nawet na etapie początku końca epidemii. Temat należałoby przynajmniej ograniczyć terytorialnie, a najlepiej także czasowo. Czyli np. "Wpływ COVID-19 na działalność firm logistyczno-spedycyjnych i eventowych w Polsce w 2020 r. Analiza wybranych parametrów logistycznych".
Przewiduję też kłopot z dostępem do materiałów, która z firm będzie się chciała oficjalnie przyznać do poważnych kłopotów? Licznych analiz i raportów na temat wpływu epidemii COVID-19 można szukać na tym portalu. (artykuły opatrzone etykietą "koronawirus"). Warto też zajrzeć np. na stronę www Ministerstwa Rozwoju.

Życzę powodzenia i pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kargul

Wpływ covid na działalność firm logis-spedycyjnych 3 lata 8 miesiąc temu #10196

  • Kargul
  • Kargul Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Rozumiem, trafna uwaga, chciałem się w sumie na Polsce skupić. Odnośnie literatury opisującej parametry logistyczne i generalnie logistykę (bo wiadomo część teoretyczna będzie obszerna), mógłbym prosić o pomoc w jej doborze i jakimi ewentualnymi parametrami, uważa Pan, że byłoby najlepiej się zająć{?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wpływ covid na działalność firm logis-spedycyjnych 3 lata 8 miesiąc temu #10198

  • Lukasz
  • Lukasz Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3688
  • Otrzymane podziękowania: 200
  • Oklaski: 159
Witam,

wg mnie podstaw teoretycznych można spróbować szukać w książkach poświęconych transportowi. Np.:
- Stajniak M., Hajdul M., Foltyński M., Krupa A., Transport i spedycja, Poznań 2007,
- Rydzkowski W., Wojewódzka-Król K. [red.], Transport. Wydanie piąte zmienione, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2009,
- Jacyna M., Modelowanie i ocena systemów transportowych, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, Warszawa 2009,
- Stajniak M., Racjonalizacja transportu w logistycznych procesach zaopatrzenia i dystrybucji, ILIM, Poznań 2012,
- Jacyna M., Merkisz-Guranowska A., Jacyna-Gołda I., Kłodawski M., Jachimowski R., Kształtowanie systemów w wybranych obszarach transportu i logistyki, Warszawa 2014,
- Hajdul M., Stajniak M., Foltyński M., Koliński A., Andrzejczyk P., Organizacja i monitorowanie procesów transportowych, ILIM, Poznań 2015,
- Wasiak M., Jacyna-Gołda I., Transport drogowy w łańcuchach dostaw. Wyznaczanie kosztów, PWN, Warszawa 2016.


Wiele publikacji na temat wpływu pandemii dotyczyło np. natężenia ruchu.

Cennych wskazówek w zakresie metodologii badań innych wskaźników można szukać np. w artykule opublikowanym na tym portalu:
- Wskaźniki logistyczne w przedsiębiorstwach działających w Polsce w 2016 roku.

Pozdrawiam
ŁP
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kargul

Wpływ covid na działalność firm logis-spedycyjnych 3 lata 8 miesiąc temu #10199

  • Kargul
  • Kargul Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Oklaski: 0
Dziękuje Panu serdecznie!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Czas generowania strony: 0.098 s.