Zaloguj się

Usługa Voice Sign na służbie w walce z koronawirusem

  •  oprac. IW
  • Kategoria: Logistyka
Usługa Voice Sign na służbie w walce z koronawirusem Pixabay

W warunkach epidemii koronawirusa kluczowym tematem w branży logistycznej jest bezkontaktowy sposób dostawy. Firma Expert z Trójmiasta ma na to pomysł - Voice Sign, czyli podpisanie odbioru... głosem.

Voice Sign (ang. podpis głosowy) to usługa, nad którą zespół informatyków pracował przez cały weekend. Pomysł jest odpowiedzią na potrzeby spowodowane rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Sprzedaż spada, ponieważ klienci nie pojawiają się w sklepach osobiście. E-commerce też dotyka ta sytuacja, zwłaszcza w sektorach, gdzie zostawienie paczki pod drzwiami klienta nie wchodzi w grę. Wymagane są procedury: dokumenty odbioru, podpisy. Zgodna z nimi dostawa jest utrudniona, bo nawet kontakt z urządzeniem do podpisu może być zagrożeniem dla zdrowia i pracowników i odbiorców końcowych, zwłaszcza osób starszych.
W tej sytuacji firma Expert, zajmująca się transportem i dostawą m.in. mebli i sprzętu AGD, wdrożyła dwie innowacyjne technologie: Voice Sign, czyli podpis głosem oraz Touch Free, czyli podpis SMSem. Dzięki tym funkcjonalnościom systemu kierowcy dostarczający towar mogą poprosić o wypełnienie dokumentu odbioru za pomocą głosu, który jest nagrywany, a następnie przechowywany jako bezpieczny podpis głosowy. Z kolei, jeśli użytkownik woli inną, także bezdotykową formę (ze względów prywatnych lub zdrowotnych), kierowca umożliwia podpis dokumentu odbioru poprzez SMSa, w którym jest unikalny i szyfrowany link do zamówienia. Klient podpisuje odbiór, korzystając z własnego smartfona, wchodząc w przekazany link i klikając w odpowiedni button. W ten sposób minimalizowany jest kontakt z urządzeniem dostawcy.

- Wdrażanie innowacji technologicznych do procesu dostawy zawsze było mile widziane przez naszych partnerów. Teraz to jest wręcz wymagane. W dobie zagrożenia, w którym się wszyscy znaleźliśmy, potrzebujemy konkretnych zmian i usprawnień - powiedział Martyn Szczepankowski, założyciel firmy Expert.

Firma Expert wdrożyła powyższe rozwiązania dla wszystkich swoich klientów 16 marca br. Obecnie pracownicy firmy zbierają opinie od użytkowników, by rozwijać pomysł. Technologię przygotowała firma informatyczna Teina.

Źródło: Expert

O działaniach związanych z walką z koronawirusem czytaj także:
- Zasady zwolnienia z obowiązku kwarantanny kierowców
- Pomoc terytorialsów w walce z koronawirusem

Ostatnio zmieniany w czwartek, 19 marzec 2020 11:46
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe