Zaloguj się

Ranking Sklepów Internetowych Opineo 2020

Ranking Sklepów Internetowych Opineo 2020 Fot. Pixabay

Opublikowano kolejną edycję Rankingu Sklepów Internetowych Opineo. Tegoroczne zestawienie obejmuje 15 kategorii oraz ranking najlepszych sklepów internetowych 2020 roku.

E-commerce to branża charakteryzująca się dużym tempem rozwoju, które dodatkowo przyspieszyła sytuacja związana z epidemią koronawirusa. Wprowadzone ograniczenia i dbałość o bezpieczeństwo wpłynęły na częstszy niż do tej pory wybór zakupów online. Te zmiany odzwierciedla tegoroczna edycja Rankingu Sklepów Internetowych Opineo.pl.
Metodologia rankingu opiera się na potransakcyjnych opiniach konsumenckich, czyli opiniach wystawionych przez klientów sklepów internetowych, po dokonanych zakupach. Jest ona niezmienna od 2010 roku, co pozwala na zachowanie porównywalności ocen na przestrzeni kolejnych edycji. Sklepy konkurują ze sobą w 15 kategoriach. W tegorocznej edycji dodano nowe branże.

- E-commerce coraz bardziej przejmuje zadania dotychczas zarezerwowane dla sprzedaży detalicznej offline, a dostępny w sieci repertuar produktów stale się zwiększa. Stąd też decyzja o dodaniu do naszego rankingu nowych kategorii - Dom oraz Ogród, które mocno rosły w okresie lockdownu. Z kolei Elektronika zawiera w sobie produkty z kategorii: AGD, RTV, komputery, telefony, fotografia. Taki układ bardziej odzwierciedla asortyment sklepów, które coraz mocniej poszerzają ofertę. Warto zwrócić uwagę na kategorię Żywność, która także jest beneficjentem rynkowych perturbacji. Nikogo już nie dziwi zamawianie warzyw czy kraftowego piwa przez internet, a liczba klientów sklepów segmentu FMCG stale rośnie - pisze w Rankingu Sklepów Internetowych Opineo 2020 Łukasz Jędrzejak, Business Owner, Opineo.pl.

Choć handel elektroniczny niewątpliwie zyskał na kryzysie związanym z pandemią, jednak w tej kwestii sporo zależy od branży. Podczas lockdownu zanotowano wzrosty nawet na poziomie 200-300% w takich kategoriach, jak: artykuły spożywcze, zdrowie i medycyna, uroda i higiena, elektronika czy gaming. W tym samym czasie producenci dóbr luksusowych, biżuterii, zegarków oraz operatorzy turystyczni, niestety ponosili straty.
Beneficjentami przyspieszonej digitalizacji w handlu stały się platformy, które oferują rozwiązania informatyczne dla małych i średnich sklepów. Wiele firm nie odważyło się jednak jeszcze na stworzenie własnego sklepu internetowego i ograniczyło się do chałupniczej formy aktywności, np. w postaci promocji swoich usług na OLX.

Pierwszą dziesiątkę najwyżej ocenianych sklepów 2020 roku, bez względu na specjalizację, tworzą: North.pl, Eobuwie.com.pl, Sklep.sfd.pl, Ezebra.pl, Taniaksiazka.pl, Światksiazki.pl, Bonito.pl, Hairstore.pl, Notino.pl, Oponeo.pl.
Zwycięzca tegorocznego rankingu - North.pl - stanął trzeci raz na podium Opineo. O jego wygranej zadecydowało: ponad 90 tys. nowych opinii zdobytych w ciągu roku, wskaźnik poleceń na poziomie 100% oraz średnia ocen na poziomie 4,94.
Cały Ranking dostępny na stronie https://ranking.opineo.pl.

Źródło: Opineo.pl

O e-commerce czytaj także:
- Polski e-commerce 2020
- Ostatnia mila e-commerce
- Współdzielenie, transformacja, innowacja - trzy elementy składowe skutecznego e-commerce
- Jak usprawnić procesy magazynowe w e-commerce?

Ostatnio zmieniany w czwartek, 22 październik 2020 14:39
Zaloguj się by skomentować