Zaloguj się

Nowy terminal DB Schenker w południowo-wschodniej Polsce

  •  oprac. ŁP
  • Kategoria: Logistyka
Nowy terminal DB Schenker w południowo-wschodniej Polsce Fot. DB Schenker

DB Schenker uruchomił nowoczesny terminal przeładunkowy, w którym jest już prowadzona obsługa klientów działających głównie w południowo-wschodniej Polsce.

Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego "Rzeszów-Dworzysko", na działce o powierzchni 4,4 hektara, powstał obiekt zbudowany zgodnie z najlepszymi standardami zrównoważonego budownictwa. Terminal przejął operacje dotychczasowego rzeszowskiego oddziału firmy, jednocześnie oferując więcej przestrzeni i możliwości: 5400 m kw. powierzchni operacyjnej, 58 bram i kilkaset m kw. powierzchni biurowo-socjalnej.

- W styczniu otworzyliśmy nowy terminal dla Lubelszczyzny, w lutym kolejny - dla klientów z Podkarpacia. W sumie, w ciągu kilkunastu miesięcy, zainwestowaliśmy około 100 mln zł w nowe obiekty. Mimo pandemii nie zatrzymujemy się. Jesteśmy w trakcie zaawansowanych prac związanych z kolejnymi inwestycjami w naszą sieć logistyczną. W czasach pełnych wyzwań naszym priorytetem pozostaje wysoka jakość i niezawodna obsługa klientów - mówi Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker.

Obiekt w Rzeszowie wchodzi w skład sieci 430 terminali DB Schenker w całej Europie, dedykowanych do obsługi transportu drogowego, dla klientów z różnych branż. Nowa lokalizacja jest dobrze skomunikowana z drogą ekspresową S19 i autostradą A4, a także lotniskiem Rzeszów Jasionka. Za budowę odpowiadała firma Panattoni, która współpracowała z operatorem także przy innych inwestycjach.
Terminal jest bezpieczny i przyjazny zarówno dla pracowników, jak i dla środowiska naturalnego. Został wyposażony w rozwiązania generujące oszczędności energii i wody, a także specjalną rampę do odśnieżania dachów pojazdów ciężarowych. Budynek właśnie przechodzi proces certyfikacji metodą BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), która określa najwyższe standardy w zakresie ekologii i komfortu użytkowania.

Źródło: DB Schenker

O innych inwestycjach czytaj także:
- Honeywell otworzy fabrykę w Polsce
- Northvolt inwestuje w Polsce
- Panattoni buduje na wschód od Poznania - nowa inwestycja w Swarzędzu
- Rok 2020 pod znakiem dynamicznego rozwoju sektora magazynowego

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 08 marzec 2021 10:13
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe