Zaloguj się

ABB sprzedała nieruchomości w Łodzi pod City Logistics Panattoni

  •  Oprac. T.J.
  • Kategoria: Logistyka

Wiodąca globalna firmy technologiczna ABB sfinalizowała proces sprzedaży nieruchomości przemysłowo-magazynowych zlokalizowanych w Łodzi przy ulicy Lodowej z deweloperem powierzchni magazynowych Panattoni Europe. Wysokość transakcji sprzedaży nieruchomości jest poufna. Agencja doradcza Corees Polska koordynowała zamknięcie procesu.

W ABB takie transakcje nie zdarzają się często. Pomimo trwającej pandemii udało się nam zamknąć sprzedaż na satysfakcjonujących wszystkie strony warunkach i zgodnie z harmonogramem, mimo krótkiego czasu, jaki był przewidziany na całą transakcję. Chciałabym również podkreślić bardzo dobrą współpracę zarówno z brokerem, jak i kupującym – mówi Janusz Machnicki, Dyrektor ds. nieruchomości Hub Polska, ABB Sp. z o.o.

Panattoni jest liderem powierzchni magazynowej w Polce i w Europie. Do tej pory zrealizował tu projekty o łącznej powierzchni ponad 14 milionów metrów kwadratowych. Są to zarówno wielofunkcyjne budynki magazynowe jak i obiekty produkcyjno-magazynowe budowane w formule BTS i ściśle dopasowane do potrzeb najemców. Centra logistyczne Panattoni powstają na gruntach w najbardziej strategicznych lokalizacjach.

Taką jest lokalizacja zakupionej nieruchomości ABB przy ul. Lodowej w Łodzi, jednym z największych centrów logistycznych w kraju. Doskonale nam znana, bo w pobliżu istnieje lub jest w trakcie budowy aż sześć innych naszych obiektów. Teraz, w miejscu dawnej fabryki ABB, powstanie nowoczesny obiekt realizujący zasady gospodarki cyrkularnej i zrównoważonego rozwoju. Inwestycja typu brownfield przywróci starą, przemysłową tkankę miasta ponownie do życia a przyszłym pracownikom zapewni sprawne i szybkie połączenie z centrum miasta oraz dzielnicami mieszkaniowymi – mówi Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.

Proces, którego finalizację mieliśmy przyjemność koordynować, jest idealnym przykładem skutecznych negocjacji które odbywających się w przyjemnej i ciepłej atmosferze. I nie ukrywam, że osobiście bardzo lubię tego typu projekty. Gratuluję zarówno stronie sprzedającej, jak i kupującej.– podsumowuje Marek Ciunowicz, CEO w Corees Polska

Źródło:Corees Polska Sp. z o.o. 

 Czytaj także:
White Star Logistics wybuduje w Łodzi park logistyczno-produkcyjny
BSH w kolejnych magazynach Panattoni
Prologis Park Warsaw Żerań buduje magazyn wykonany w technologii BIM

Zaloguj się by skomentować