logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

UPS przejmuje CEMELOG - węgierską firmę zajmującą się logistyką w branży medycznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma UPS ogłosiła, że w ramach swojej bieżącej strategii dotyczącej rozwoju oraz inwestycji na szczeblu światowym, nabędzie CEMELOG Zrt - logistyczną firmę farmaceutyczną z siedzibą na Węgrzech. Przejęcie przyczyni się do dalszego wzmocnienia zasięgu firmy UPS w branży medycznej oraz potencjału na rynku europejskim, umożliwiając kompleksowe, kompatybilne usługi klientom przemysłu farmaceutycznego, urządzeń biotechnologicznych i medycznych na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, które ostatnimi czasy zyskują na znaczeniu.

UPS przewiduje zakończenie transakcji w drugim kwartale 2013 r. z uwzględnieniem powszechnie przyjętych warunków zamknięcia transakcji. Zgodnie z polityką firmy, warunki umowy nie zostaną ujawnione.
   Przez ostatnie czternaście lat firma CEMELOG, z siedzibą w okolicach Budapesztu, oferowała klientom z całej Europy Środkowo-Wschodniej indywidualnie dopasowywane rozwiązania logistyczne dla sektora medycznego. Posiadając silną sieć regionalną, zaawansowane systemy zarządzania magazynami, kompleksowe usługi zapewniania jakości oraz doświadczoną kadrę pracowniczą, firma pomaga swoim klientom z branży medycznej zwiększać wydajność łańcucha dostaw. Ponadto CEMELOG pomaga spełniać wymogi prawne oraz dostarczać produkty w sposób niezawodny i bezpieczny. Wśród klientów firmy CEMELOG znajdują się najbardziej uznane na świecie marki z branży medycznej.

- Przejęcie to jest kontynuacją bieżącej strategii rozwoju przyjętej przez nasze jednostki organizacyjne i umożliwia nam stworzenie innowacyjnych rozwiązań dla klientów wykorzystujących globalną sieć UPS - powiedział Scott Davis, prezes i dyrektor generalny UPS. - Umożliwi nam to wyjście naprzeciw potrzebom firm z branży medycznej działających w kluczowych lokalizacjach na świecie i dążących do regionalizacji operacji logistycznych celem zwiększenia wydajności.

- Jest to wielki krok naprzód dla naszej firmy - powiedziała Eva Magyari, dyrektor generalny CEMELOG. - Sprzedaż leży w najlepszym interesie naszych pracowników i klientów, gdyż umożliwia nam dołączenie do wiodącej marki i globalnego lidera w logistyce dla branży medycznej.

Dzięki przejęciu, obecna europejska sieć UPS zyska trzy dodatkowe obiekty o powierzchni 240 tys. m kw. stanowiące przestrzeń dystrybucyjną dla branży medycznej. Wiadomość o przejęciu poprzedzona została otwarciem w Azji (w październiku 2012 r.) trzech nowych obiektów przeznaczonych dla branży medycznej oraz rozbudową pięciu obiektów w Ameryce Północnej na początku 2013 roku. Obecnie firma UPS dysponuje, dedykowanymi dla branży medycznej, 41 obiektami na całym świecie o powierzchni ok. 595 tys. m kw.
   Doradcą finansowym UPS przy tej transakcji jest UBS.
UPS oferuje korzyści firmom z branży medycznej poprzez swoją szeroką ofertę usług z zakresu specjalistycznego transportu frachtowego, wysyłki paczek oraz dystrybucji usług. Zakres usług UPS dla branży medycznej obejmuje m.in. zapewnienie odpowiedniej temperatury, przestrzeganie przepisów obowiązujących w danej lokalizacji geograficznej, nadzór i bezpieczeństwo, przygotowanie kompletu części potrzebnych do realizacji zamówienia oraz znakowanie, a także zarządzanie zleceniami i kontrolę należności. Dostęp do usług we wszystkich lokalizacjach jest możliwy dzięki jednej globalnej platformie informatycznej służącej zarządzaniu zleceniami. UPS pomaga producentom z branży medycznej spełniać rygorystyczne i często skomplikowane wymogi prawne, a także zapewnia elastyczność dla zmieniającego się środowiska biznesowego i rzetelnie obsługuje zwiększającą się na całym świecie bazę klientów.
 

Ostatnio zmieniany piątek, 10 maj 2013 10:57

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express wspiera kampanię Potencjalnie (nie)Bezpieczni

DHL Express (Poland), będący dostawcą międzynarodowych usług ekspresowych, wspiera kampanię społeczną popularyzującą tematykę bezpieczeństwa internetowego...

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain...

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy czekają na wyniki drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Zakończył się drugi etap jubileuszowej X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj