Zaloguj się

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Co dziś zagraża bezpieczeństwu łańcuchów dostaw?

Bezpieczeństwo łańcucha dostaw, zwłaszcza wobec rosnącego uzależnienia od nowych technologii, staje się coraz większym wyzwaniem dla firm logistycznych. Statystyki wskazują na wzrost zakłóceń wywołanych kradzieżami, cyberprzestępczością i tzw. zmowami wewnętrznymi. Wg. prognoz Gartnera do 2025 r. aż 45% firm doświadczy cyberataków na oprogramowania do zarządzania łańcuchem dostaw, trzykrotnie więcej niż w 2021 r. Rośnie więc znaczenie proaktywnych i elastycznych strategii zarządzania ryzykiem.

Licznik Elektromobilności: ponad 10 tys. publicznie dostępnych punktów ładowania w Polsce

Według danych z końca czerwca 2025 r. w Polsce było zarejestrowane łącznie 98.813 osobowych i użytkowych samochodów całkowicie elektrycznych (BEV). W pierwszej połowie b.r. ich liczba zwiększyła się o 18.553 szt., czyli o 51% więcej niż w analogicznym okresie 2024 r. – wynika z Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSNM.

DACHSER elektryfikuje logistykę w Warszawie. Ruszył program zeroemisyjnych dostaw

Drogowy, morski, lotniczy i kolejowy transport towarów odpowiada dziś za około 8 proc. światowych emisji CO2, a po uwzględnieniu infrastruktury logistycznej takiej jak magazyny czy porty udział ten wzrasta do 11 proc. – wynika z danych Massachusetts Institute of Technology. Transformacja sektora transportowego ma więc istotne znaczenie dla redukcji emisji, a wśród kluczowych działań przewoźników jest elektryfikacja ich flot. Firma logistyczna DACHSER wprowadza w Polsce zrównoważoną koncepcję bezemisyjnych dostaw. Jako pierwsze do programu dołącza centrum Warszawy.

Scallier skomercjalizuje kilka nowych parków handlowych

Firma Scallier uzyskała wyłączność na komercjalizację pięciu nowych parków handlowych w Toruniu, Bydgoszczy, Rudzie Śląskiej, Zabrzu i Darłowie, których budowa rozpocznie się na przełomie 2025 i 2026 roku. Łączna powierzchnia komercjalizowanych obiektów, które mają zostać oddane do użytkowania w pierwszej połowie 2027 roku, przekracza 40 tys. mkw. GLA.

Pierwsza turbina wiatrowa na polskiej części Bałtyku – jaką rolę odegrał transport typu project cargo?

Na polskiej części Morza Bałtyckiego została właśnie zainstalowana pierwsza turbina wiatrowa. To historyczny moment, który wyznacza początek nowej ery w rozwoju morskiej energetyki odnawialnej w Polsce. Turbina o mocy 15 MW i wysokości ponad 250 metrów, z łopatami mierzącymi ponad 100 metrów, jest częścią projektu budowy farmy wiatrowej Baltic Power.

Subskrybuj to źródło RSS