logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Oznaczanie ładunku wystającego z naczepy (prawnie)
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Oznaczanie ładunku wystającego z naczepy (prawnie)

Oznaczanie ładunku wystającego z naczepy (prawnie) 10 mies., 3 tyg. temu #8160

  • Karolsio
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Oklaski: 0
Witam wszystkich,

mam pytanie o oznaczanie ładunku (np. stal, drewno), które jest dłuższe niż 13,6m i musi wystawać z naczepy.
Słyszałem różne wersje, że do 15m musi być wywieszona czerwona flaga, od kogo innego słyszałem że do 14m jest potrzebna ta flaga. Teraz mam pytanie jak to jest naprawdę z tym oznaczaniem, i który paragraf konkretnej ustawy/konwencji mówi o tym?
Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odp: Oznaczanie ładunku wystającego z naczepy (prawnie) 10 mies., 2 tyg. temu #8167

  • Lukasz
  • Offline
  • Administrator
  • Posty: 3069
  • Oklaski: 131
Witam,

informacje na ten temat można znaleźć w Ustawie - Prawo o ruchu drogowym, art. 61, gdzie określono dopuszczalne wymiary ładunków i sposoby ich oznaczania.

Tekst jest dostępny w wielu miejscach w Internecie, np. na stronie www GDDKiA.

Pozdrawiam
ŁP
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.14 sekundy

Newsletter

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj