Zaloguj się

InPost sfinalizował przejęcie Mondial Relay

InPost sfinalizował przejęcie Mondial Relay Fot. InPost

InPost - lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie - w porozumieniu z Otto Group pomyślnie sfinalizował przejęcie Mondial Relay, wiodącej francuskiej firmy dostarczającej przesyłki w formacie "poza domem". Wartość transakcji wyniosła 513 mln EUR. Tym samym InPost stanie się największą w Europie platformą dostaw dla e-commerce.

Transakcja pozwoli spółce m.in. na znaczące rozszerzenie rynku i przyspieszenie międzynarodowej strategii rozwoju oraz ułatwi wejście na atrakcyjne rynki Francji, krajów Beneluksu i Półwyspu Iberyjskiego.
InPost i Mondial Relay łącznie dostarczyły w 2020 r. ponad 440 milionów przesyłek, wspieranych przez sieć około 28 000 lokalizacji w punktach APM i PUDO. Mondial Relay, z rozbudowaną siecią punktów PUDO i szerokimi ogólnoeuropejskimi relacjami handlowymi, pozwoli InPostowi przyspieszyć realizację planów ekspansji międzynarodowej. Zapewni również natychmiastową obecność na jednym z największych i najatrakcyjniejszych rynków e-commerce w Europie z silnym fundamentem przyspieszonego wzrostu, skalowaną siecią logistyczną Mondial Relay, szerokimi paneuropejskimi relacjami handlowymi i silnym uznaniem konsumentów - co zapewni mocne podstawy dla dalszego rozwoju.
InPost zyskuje ponadto ugruntowaną i w pełni zintegrowaną platformę dostaw e-commerce na trzecim co do wielkości rynku e-commerce w Europie. Szacuje się, że francuski rynek e-commerce, oceniany na około 56 miliardów euro, może się pochwalić jednym z najwyższych wskaźników penetracji dostaw "poza domem" w Europie - na poziomie około 40%.

- Zakończyliśmy strategicznie ważne przejęcie, a rozległa sieć Mondial Relay na jednym z największych rynków e-commerce w Europie pozwoli InPost na przyspieszenie realizacji strategii ekspansji międzynarodowej. Wraz z Mondial Relay stajemy się wiodącym w Europie rozwiązaniem dostaw "poza domem" dla e-commerce. Możemy przy tym wykorzystać wiele synergii, aby jeszcze szybciej rosnąć i tworzyć wartość dla naszych interesariuszy. Witamy naszych kolegów z Mondial Relay w zespole InPost i cieszymy się, że możemy rozpocząć naszą wspólną podróż. Wspólnie zwiększymy popyt i na nowo zdefiniujemy dostawy ostatniej mili dla konsumentów - podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Źródło: InPost

O innych przejęciach firm czytaj także:
- Kuehne+Nagel finalizuje przejęcie firmy Apex i zostaje liderem rynku przewozów transpacyficznych
- C.H. Robinson przejmuje Combinex Holding B.V.
- Alstom sfinalizował proces przejęcia Bombardier Transportation
- PKN ORLEN przejmuje akcje RUCHu
- GEODIS ogłasza przejęcie PEKAES

Ostatnio zmieniany w piątek, 02 lipiec 2021 10:31
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe