Zaloguj się

Centrum logistyczne Park Tychy sprzedane czeskiemu inwestorowi

  •  Oprac. M. T.
  • Kategoria: Logistyka

Platforma European Logistics Investment sfinalizowała transakcję sprzedaży Parku Tychy - projektu magazynowego ukończonego w 2021 r. Inwestycja jest w trakcie certyfikacji BREEAM i jest zlokalizowana na Śląsku, w jednym z najważniejszych obszarów logistycznych w Polsce.

Park Tychy, o powierzchni prawie 61.000 m kw., został kupiony w ramach transakcji o wartości 59,6 mln euro przez REICO IS ČS, czeską firmę inwestycyjną działającą w Europie Środkowej.
Inwestycja została zrealizowana w modelu build-to-suit, wspólnie z firmą Panattoni - partnerem strategicznym ELI i wiodącym deweloperem obiektów logistycznych w Europie. Budynek jest w trakcie certyfikacji BREEAM i został wyposażony w najnowocześniejsze ekologiczne rozwiązania podnoszące jego efektywność, takie jak panele fotowoltaiczne, panele słoneczne podgrzewające wodę, zrównoważony system zarządzania wodą deszczową, a także oszczędne oświetlenie LED. Do standardów certyfikacji BREEAM dostosowane zostało także zielone otoczenie budynku, a na terenie zamontowano nowoczesne stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.

Lokalizacja zapewnia dogodny dostęp do autostrad A4 i A1 oraz drogi ekspresowej S1, a także autobusowego transportu publicznego. Park Tychy znajduje się również w pobliżu trzech międzynarodowych portów lotniczych (Katowice, Kraków, Ostrawa).

- Górny Śląsk to ważny ośrodek magazynowy i drugi co do wielkości rynek logistyczny w Polsce, z dostępem do wykwalifikowanych pracowników, który cechuje dynamiczny wzrost, napędzany przez branżę e-commerce. Nowoczesny i ekologiczny projekt logistyczny, w sercu tego regionu, zabezpieczony długoterminową umową najmu u uznanego detalisty, z doskonałą komunikacją na terenie Śląska i Europy Środkowo-Wschodniej, to niewątpliwie świetna i bezpieczna inwestycja. Dlatego nie dziwi nas zainteresowanie tym obiektem inwestorów zagranicznych – mówi Hubert Rossa, Senior Vice President Investments w Griffin Capital Partners odpowiedzialny za rozwój platformy ELI.

O rynku powierzchni magazynowych czytaj także:
- Stokrotka z nowym magazynem w Bydgoszczy
- 7R sprzedał kompleks pięciu budynków logistycznych do Savills Investment Management
- Raport Cushman & Wakefield - Marketbeat Polska - III kwartał 2021 roku
- Raport Axi Immo - polski rynek magazynowy w III kw. 2021 r.
- Spektakularny popyt na magazyny
- MDC² rozpoczyna nową inwestycję na Górnym Śląsku
- 7R buduje specjalistyczny magazyn BTS dla Aluprof SA
- GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 17 styczeń 2022 12:35
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe