logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Reminiscencje pokongresowe

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Za nami Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS. Co było tematem tegorocznej, 14. już edycji i jaką rolę pełni to wydarzenie w branży logistycznej?

dr inż. Stanisław Krzyżaniak, p.o. dyr. Instytutu Logistyki i Magazynowania: Kongres odbył się w Poznaniu, w dniach 23-25 maja br. i zgromadził ponad 700 uczestników, reprezentujących różne branże. Tegoroczny Kongres przebiegał pod przewodnim hasłem: "Cyfrowe łańcuchy dostaw". Warto w tym miejscu wrócić do poprzedniej edycji - Kongresu LOGISTICS & EUROLOG 2016. Jego tematyka "Logistyka w cyfrowym świecie" wskazywała raczej na wyzwania stojące przed logistyką wobec powszechnej cyfryzacji, a obrady poświęcone były odpowiedziom na pytania, jak tym wyzwaniom sprostać. W trakcie obrad tegorocznego Kongresu przedstawiono już także rozwiązania cyfrowego wspomagania zarządzania logistyką i całymi łańcuchami dostaw - od wąskich obszarów funkcjonalnych (magazynowanie, transport) do kompleksowych platform wspierających współpracę w rozległych systemach logistycznych.
W ramach sesji plenarnych - obok interesujących referatów przedstawionych przez zaproszonych gości - miała miejsce debata ekspertów nt. "Jak cyberzagrożenia mogą spowolnić proces cyfryzacji łańcuchów dostaw?" Eksperci reprezentowali różne punkty widzenia: operatora danych cyfrowych, operatora logistycznego, producentów i dystrybutorów, wreszcie świata nauki. Ta różnorodność doświadczeń i ról w łańcuchach dostaw pozwoliła na sformułowanie bardzo interesujących wniosków dotyczących przyszłości cyfrowych łańcuchów dostaw, w aspekcie ich bezpieczeństwa.
Główne obrady Kongresu, któremu towarzyszyła wystawa "Rynek Logistyczny 2018" (wzięło w niej udział 60 wystawców) toczyły się w środę i czwartek. Ostatni dzień imprezy (piątek, 25 maja) to warsztaty tematyczne połączone z wizytami technicznymi w trzech przedsiębiorstwach: AMAZON (warsztat: "Logistyka w handlu omnikanałowym"), BEYOND (warsztaty: "Zarządzanie zwirtualizowanym środowiskiem dla rozwiązań IT logistyki" oraz VOLKSWAGEN Poznań - fabryka we Wrześni (warsztat: "Industry 4.0 - szanse i zagrożenia"). Zdaniem uczestników warsztatów stanowiły one znakomite dopełnienie obrad Kongresu.
Wspominając tegoroczny Kongres nie można zapomnieć także o jego roli integracyjnej dla całego środowiska. Organizatorzy stworzyli warunki także ku temu. Zapewniono możliwość "cyfrowego" umawiania spotkań, dla których stworzono wiele miejsc na terenie wystawy. Najważniejszym wydarzeniem, służącym odświeżaniu i nawiązywaniu nowych znajomości, była środowa wieczorna "Logistics Party".
Za dwa lata kolejny Kongres. Już dziś zapraszamy do Poznania w dniach 20-22 maja 2020 roku.

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 czerwiec 2018 09:50

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

EBREX Polska - operator logistyczny przedłużył kontrakt z firmą Ford…

EBREX Polska - operator logistyczny przedłużył kontrakt z firmą Ford

Ebrex Polska przedłużyła umowę do 2024 roku na zarządzanie działaniami związanymi ze składowaniem części zamiennych...

Standardy GS1 w wojsku

Standardy GS1 w wojsku

30 listopada 2018 roku z upoważnienia Ministra Obrony Narodowej szef Zarządu Logistyki P4 płk dr...

Dachser z bezpośrednią linią ze Strykowa do Holandii

Dachser z bezpośrednią linią ze Strykowa do Holandii

Dachser, globalny operator logistyczny, uruchomił bezpośrednie połączenie z podłódzkiego Strykowa do Holandii. Dzięki temu przesyłki...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj