logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Rynek sprzętu transportowo-magazynowego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Co słychać na rynku sprzętu transportowo-magazynowego? Jakie rozwiązania cieszą się szczególnym zainteresowaniem klientów?

Jacek Zając, Centrum Logistyki, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Logistyki i Magazynowania: Instytut Logistyki i Magazynowania od wielu lat przygląda się rynkowi sprzętu transportowo-magazynowego. Zbieramy i weryfikujemy informacje, dotyczące producentów i dystrybutorów. Interesują nas przekształcenia własnościowe, fuzje, lokalizacje firm oraz zmiany w ofercie. Nadal zauważa się w tej branży ogromne zapotrzebowanie na rozwiązania automatyzujące wybrane czynności procesów magazynowych i transportowych. Jest ono również wynikiem problemów kadrowych, niskiej wydajności pracy, błędów w procesach magazynowych oraz większych kosztów. Szczególnie poszukiwane są rozwiązania automatyzujące dla najbardziej pracochłonnych procesów magazynowych, jak: kompletacja, kontrola kompletacji, pakowanie, obsługa zwrotów lub takich, które nie przynoszą wartości dodanej, np. transport wewnętrzny.
Rozwiązania automatyczne są wdrażane przez producentów i dystrybutorów sprzętu transportowo-magazynowego najczęściej w branży automotiv, farmacji, e-cmommerce oraz FCMG. W ramach usprawnienia transportu wewnętrznego firmy zastanawiają się nad wyeliminowaniem wózków transportowych i zastąpieniu ich wózkami autonomicznymi AGV. Rozwiązanie takie przynosi efekty przy stałych przewozach na długich dystansach, np. pomiędzy punktami zdania i odbioru w magazynie oraz na stanowiskach produkcyjnych. Nie bez znaczenia jest fakt, że zastosowanie takich innowacyjnych rozwiązań istotnie wpływa na skuteczność w pozyskiwaniu środków finansowych na rozwój branży logistycznej z Unii Europejskiej.

Ostatnio zmieniany wtorek, 23 kwiecień 2019 10:39

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rotacja pracowników droższa niż podwyżki

Rotacja pracowników droższa niż podwyżki

Niektórzy pracodawcy wciąż nie zauważają, z jak dużymi kosztami wiąże się rotacja pracowników. Zakładają, że...

Automatyzacja i digitalizacja siłą Modernlog 2020

Automatyzacja i digitalizacja siłą Modernlog 2020

Logistyka 4.0 to hasło najbliższej, 4 edycji targów Modernlog. U podstaw najnowszych trendów branży leży...

Grupa ORLEN buduje sieć stacji na rynku słowackim

Grupa ORLEN buduje sieć stacji na rynku słowackim

Sieć detaliczna Grupy ORLEN powiększy się o 7 nowych stacji na Słowacji. To kolejny krok...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj