logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Logistyka Inwestycje Przyszłość

Rodzaj wydarzenia: konferencja

Data rozpoczęcia: 2015-03-19

Data zakończenia: 2015-03-19

Miejsce konferencji: Gliwice, Hotel Silvia Gold, ul. Studzienna 8

Organizator: Bluevine Consulting

Czwarte spotkanie branży logistycznej w Gliwicach
Już 19 marca, Prezydent Zygmunt Frankiewicz zaprasza przedstawicieli sektora logistycznego do Gliwic. 4. edycja konferencji "Logistyka Inwestycje Przyszłość" będzie okazją do poruszenia najbardziej angażujących tematów, którymi żyje cała branża.


Spadek poziomu zaufania w stosunkach międzynarodowych spowodowany: przeciągającym się kryzysem gospodarczo-politycznym na Ukrainie i restrykcjami gospodarczo-politycznymi wobec Federacji Rosyjskiej, eskalacją konfliktów polityczno-społecznych na Bliskim Wschodzie, wahaniami kursów walut, spadkiem cen ropy i innych surowców strategicznych na światowych rynkach, regulacje prawne naszych niemieckich sąsiadów o płacy minimalnej dla kierowców tranzytowych - każdego dnia kolejne fakty przypominają nam o tym, jak mocno jesteśmy związani globalną siecią zależności. Dostrzegamy nie tylko ich pozytywne strony, lecz czasem musimy przełknąć ich negatywne konsekwencje. Dzieje się tak, gdy zdarzenia mają charakter nagły i nieprzewidywalny, a ich skutki wywołują trwały wpływ na sytuację gospodarczą. W tak wrażliwych na globalne turbulencje obszarach gospodarki jak logistyka oznacza to prawdziwy ból głowy całego środowiska.

Program tegorocznej edycji konferencji "Logistyka Inwestycje Przyszłość" zostanie oparty na otwartej dyskusji poświęconej skali znaczenia zaistniałych wydarzeń i trendów determinujących największe zmiany w globalnym łańcuchu dostaw. Teraźniejszość dostarcza nam bez mała przyczynków do analizy: Jak się dziś kształtuje logistyczna mapa świata i jak będzie się zmieniała w obliczu bieżącej sytuacji geopolitycznej i walutowej? Jakie miejsce w tym układzie zajmuje Unia Europejska, Polska, Śląsk i Gliwice? Jakie czynniki wspierające inwestycje mogą pomóc Gliwicom w zajęciu miejsca na podium w europejskich rankingach logistycznych? To podstawowe pytania na które postarają się znaleźć odpowiedź uczestnicy naszej konferencji. Inspirować ich będą czołowi eksperci z Ryszardem Petru, przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich na czele.

Dzięki staraniom władz miasta Gliwice już po raz czwarty właśnie to miasto stanie się stolicą polskiej logistyki. Konferencja "Logistyka Inwestycje Przyszłość" na stałe wpisuje się w kalendarz branży logistycznej, a obecność na niej pozwoli w gronie profesjonalistów zastanowić się nad wyzwaniami stającymi przed całą branżą i jej wpływu na rozwój gospodarczy Śląska i całej Polski.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www konferencji.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Klienci Poczty Polskiej coraz chętniej korzystają z transakcji mobilnych BLIK

Klienci Poczty Polskiej coraz chętniej korzystają z transakcji mobilnych BLIK

Płacenie kartą czy telefonem to oszczędność czasu, wygoda i bezpieczeństwo. Klienci Poczty Polskiej mogą korzystać...

Towary "wrażliwe” pod specjalnym nadzorem

Towary "wrażliwe” pod specjalnym nadzorem

Kontrola transportu w czasie rzeczywistym to jedna z głównych zalet telematyki. W jaki sposób jego...

Pracownicy DB Schenker zmierzyli się w walce o Puchar Prezesa

Pracownicy DB Schenker zmierzyli się w walce o Puchar Prezesa

Wrzesień to czas na sportowe święto. Ponad 1100 pracowników DB Schenker z całej Polski wzięło...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj