Zaloguj się

Nowy projekt magazynowo-logistyczny o powierzchni 65.000 m kw. w Polsce Centralnej

  •  Oprac. M.K.
  • Kategoria: Logistyka

MDC2 - deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych działający na polskim rynku zapowiada powstanie nowego centrum dystrybucyjnego w Polsce Centralnej. MDC2 Park Łódź South będzie zlokalizowane w Głuchowie, na południe od Łodzi, u zbiegu autostrady A1 i dróg krajowych nr 91 i 12. Inwestycja ta to 65.000 m kw. nowoczesnej i przyjaznej środowisku powierzchni magazynowej, której oddanie do użytku jest planowane w 3. kwartale 2022 r.

Kompleks MDC2 Park Łódź South będzie się składać z dwóch budynków z możliwością podziału na mniejsze moduły, odpowiadające potrzebom klientów wymagających dobrej komunikacji drogowej oraz centralnej lokalizacji zaspokajającej potrzeby logistyczne dla całej Polski. Inwestycja powstaje na działce o powierzchni 14,3 ha położonej przy autostradzie A1 - głównym szlaku komunikacyjnym łączącym północ z południem Polski oraz przy międzynarodowej trasie E75 - biegnącej z Gdańska do granicy polsko-czeskiej. Kompleks będzie położony w pobliżu Łodzi - jednego z kluczowych rynków regionalnych w Polsce, z blisko 672 tysiącami mieszkańców i aglomeracją obejmującą ponad milion osób. Ponadto miasta Tuszyn i Głuchów, na których terenie położona jest działka inwestycyjna, znane są z dużych centrów sprzedaży hurtowej działających wzdłuż drogi krajowej nr 91.

- MDC2 Park Łódź South stanie się doskonałym hubem logistycznym dla dużych i średnich operatorów, poszukujących bezpośredniego dostępu do wszystkich rejonów Polski. Budynki kompleksu zostały zaprojektowane tak, by sprostać rosnącym potrzebom najemców i pracowników. Na terenie inwestycji znajdą się ogólnodostępna zewnętrzna siłownia i strefa relaksu - powiedział Adrian Winiarek, Dyrektor ds. Rozwoju w MDC2.

O rynku powierzchni magazynowych czytaj także:
- MDC² rozpoczyna nową inwestycję na Górnym Śląsku
- 7R buduje specjalistyczny magazyn BTS dla Aluprof SA
- GLP rozbudowuje Pomorskie Centrum Logistyczne
- Grupa Raben zajmuje Panattoni Park Gdańsk Airport
- Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO
- NREP - skandynawski inwestor wkracza do Polski

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 27 wrzesień 2021 07:38
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe