Zaloguj się

WIEDZA

Nowy czy używany wózek widłowy?

Wózki widłowe są podstawą niejednego zakładu produkcyjnego, składu budowlanego i magazynu. Znajdując wiele zastosowań, urządzenie to stało się kluczem do sprawnego transportu bliskiego. Niestety, wysokiej jakości wózek widłowy wciąż wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami (zakupu, serwisowania, konserwacji). Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się, czy używane urządzenie sprawdzi się wystarczająco dobrze. Czy warto postawić na takie rozwiązanie i czym różni się ono od nowego sprzętu?

Miliony złotych i tysiące ton odpadów generowane przez powietrze przesyłane w zbyt dużych opakowaniach to koszty tzw. air-commerce. Niechlubny trend e-commerce musi odejść do lamusa.

Do polskich konsumentów, oprócz zamówionych produktów, ze względu na zbyt duże opakowania, dostarczanych jest ponad 40 milionów m3 powietrza – wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie DS Smith. To tak jakby Polacy zapłacili za wysłanie powietrza zgromadzonego w 13,5 tysiącach basenów olimpijskich. Pakowanie przesyłek w źle dopasowane pudełka generuje także rocznie ponad 42 tys. ton zbędnego CO2. Jak pozbyć się nadmiaru powietrza z przesyłek e-commerce i raz na zawsze pożegnać air-commerce?

Rozwiązania sortujące odpowiednie dla zróżnicowanej branży pocztowej i kurierskiej w regionie EMEA

Od dużych centralnych węzłów odbiorczych, które wstępnie sortują ogromne ilości towarów, po mniejsze centra dystrybucyjne (DC) obsługujące dostawy ostatecznego doręczania, branża pocztowa i doręczania paczek w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA) jest uzależniona od ciągłego przepływu towarów ze stacji do stacji i to bez opóźnień.

Program do wagi samochodowej – jakie opcje dostępne są na rynku?

W sprzedaży znajdziemy wiele różnych rodzajów wag - można tu wskazać na wagę samochodową przejazdową, czy osiową. Wspólnym mianownikiem tych rozwiązań jest to, że potrzebujemy dedykowanego oprogramowania, dzięki któremu urządzenie zapewni nam dostęp do wielu kluczowych danych. Czym kierować się przy wyborze takich aplikacji?

Rośnie popyt na małe magazyny miejskie w Europie Środkowo-Wschodniej

Według danych z najnowszego raportu firmy Colliers „ExCEEding Borders Small Business Units & Last Mile Logistics Sector in CEE-15”, obejmującego analizę 15 krajów Europy Środkowo Wschodniej, widoczny jest wzrost liczby zapytań o powierzchnie typu SBU (Small Business Units) oraz LML (Last Mile Logistics) - obiekty logistyczne do obsługi ostatniego etapu dostaw. Całkowite zasoby powierzchni SBU/LML w krajach CEE-15 wynoszą ponad 3 mln m kw., ale nie są równomiernie rozłożone.

Rynek e-commerce w Polsce wzrośnie do 187 mld zł w ciągu 5 lat

Ponad połowa wzrostu (54%) będzie pochodzić z trzech kategorii: mody (21 mld zł), elektroniki (19 mld zł) oraz zdrowia i urody (11 mld zł), w sumie mowa o wzroście do 187 mld zł oraz udziału w sprzedaży detalicznej na poziomie 17%, wynika z raportu “Perspektywy rozwoju rynku e-commerce w Polsce 2018-2027” opracowanego przez firmę doradztwa strategicznego Strategy& Polska. Autorzy spodziewają się także wzrostu udziału w handlu online dużych platform takich jak Allegro czy Amazon z 45% do ponad 55% w 2027 roku.

Subskrybuj to źródło RSS