logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

       WYDAWCA            PARTNER PORTALU

   

A+ A A-

Zintegrowane systemy przyszłością transportu Polecamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firmy transportowe poszukują ułatwień, wspomagających nie tylko planowanie trasy, ale zarządzanie całym procesem transportowym. Coraz częściej stawiają więc na zintegrowane systemy, które pozwalają na kompleksowe kontrolowanie przewozu - od planowania, przez monitorowanie, aż po jego rozliczanie. Do czego jeszcze przydaje się telematyka?

Krzysztof Piotruk, Sales Manager NEE Cluster WebEye Polska: Coraz częściej firmy z branży TSL poszukują ułatwień, pomagających w efektywnym zarządzaniu flotą. Takie rozwiązania dostarczają coraz popularniejsze systemy TMS (Transport Management System), wspomagające nie tylko planowanie trasy, ale zarządzanie całym procesem transportowym, łącznie z kontrolowaniem pracy kierowców oraz weryfikacją pokrycia planu z jego ostateczną realizacją.
Zmienia się również rola samej telematyki. Nie służy ona jedynie do lokalizowania pojazdu. Wspiera też przewoźników w kontrolowaniu stylu jazdy kierowców, pomiarze zużycia paliwa czy monitorowaniu wydajności pojazdu, dzięki czemu redukuje koszty, wynikające z niewłaściwej eksploatacji czy nadmiernego zużycia paliwa.
Wzrost zainteresowania najnowocześniejszymi technologiami, bazującymi na telematyce oraz rozwiązaniach z zakresu Internetu Rzeczy (IoT), oraz dostrzeganie ich wymiernych korzyści, wskazuje na rozwój rynku w kierunku sieci zautomatyzowanych procesów i pojazdów, zintegrowanych w jeden, przejrzysty system. GPS będzie w nim tylko jednym z wielu rozwiązań ułatwiających pracę kierowców i spedytorów.
Za rozwojem takiego scenariusza przemawia jeszcze jeden trend: firmy transportowe coraz częściej oczekują nie tylko kompleksowych rozwiązań, ale również całościowej opieki ze strony firmy, dostarczającej produkt. Z tego powodu korzystają z pomocy wyspecjalizowanych podmiotów, dostarczających całościowe wsparcie. Klienci oczekują informacji na temat tego, jak interpretować liczby oraz jakie wnioski wyciągać z danych dostarczanych przez urządzenia geolokalizacyjne. Wiedzę tę mają odpowiednio przygotowani opiekunowie klientów, którzy nie tylko szkolą i doradzają przewoźnikom, ale również sami prowadzą analizy i udzielają wskazówek, gdzie szukać dodatkowych oszczędności.
Ważnym trendem, na który firmy transportowe zwracają coraz większą uwagę jest również kontrola stylu jazdy kierowców. Przewoźnicy są świadomi, że umiejętne stosowanie zasad ekojazdy pomaga w osiągnięciu wymiernych korzyści dla firmy. Oferowana przez nas usługa Driving Style analizuje dane według wcześniej określonych kryteriów i dostarcza informacji m.in. na temat analizy stylu poruszania się kierowcy, pomiaru zużycia paliwa czy monitorowania wydajności pojazdu. Świadomość popełnianych błędów pomaga zmniejszyć wynikające z niewłaściwej eksploatacji koszty utrzymania pojazdów oraz zredukować zużycie paliwa. Według naszych ekspertów opanowanie zasad eco-drivingu umożliwia zmniejszenie kosztów utrzymania samochodów ciężarowych o około 15-20% oraz może wydłużyć trwałość podzespołów nawet o kilka lat.
Oprócz integracji z systemem SENT wprowadzamy również do naszej oferty usługę MyWebEye, skierowaną nie tylko do transportu ciężkiego, ale również do dynamicznie rozwijającego się rynku LCVs, czyli lekkich pojazdów dostawczych. Usługa pozwala monitorować pojazdy w czasie rzeczywistym, przewidywać czas przyjazdu, pomiar zużycia paliwa czy analizę stylu jazdy, a dzięki temu optymalizować koszty firmy transportowej.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 kwiecień 2019 15:11

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Wirtualne kojarzenie linii - Eurowings rozpoczyna dystrybucję biletów innych linii…

Wirtualne kojarzenie linii - Eurowings rozpoczyna dystrybucję biletów innych linii lotniczych

Klienci Eurowings mogą już rezerwować liczne połączenia transferowe w atrakcyjnych cenach. Jest to możliwe dzięki...

Alumast dostarczy ponad 200 kompozytowych słupów oświetleniowych dla PKP Polskich…

Alumast dostarczy ponad 200 kompozytowych słupów oświetleniowych dla PKP Polskich Linii Kolejowych

Spółka Alumast S.A. wygrała przetarg na dostarczenie 228 słupów z kompozytów polimerowych wraz z wysięgnikami...

Dachser przechodzi na technologię litowo-jonową i redukuje CO2

Dachser przechodzi na technologię litowo-jonową i redukuje CO2

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę...

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Zapisz się do newslettera

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj